DataLife Engine > --- > Рюкзаки стали легшими

Рюкзаки стали легшими

Щоби справді вдало відпочити на природі, потрібно ретельно продумати все та придбати найнеобхідніші речі.
Спальні мішки: ковдри та кокони
Якщо похід передбачає ночівлю, знадобляться спальні мішки. Вони поділяються на ковдри та кокони.
– Більшим попитом користуються ковдри, адже вони повністю розстібаються, – розповідає консультант магазину "Адреналін" Ян Кравець. – Це дає змогу використовувати їх і як спальний мішок, і як ковдру чи матрац. Інколи купують два спальники однакової моделі, які можна з’єднати в один великий. Крім того, ковдри можуть бути з підголівниками, які виконують функцію подушки. Сучасні спальники характеризуються компактністю та значно легші за своїх попередників. Менш об’ємними стали і їхні внутрішні наповнювачі. У середньому спальні ковдри коштують від 150 до 400 гривень. Найдорожчі – зимові спальники для експедицій (300 – 1400 гривень). Наприклад, модель ковдри "Полар ІІ" чеської фірми "Hannah" з найдосконалішою внутрішньою подвійною будовою призначена для професійних експедицій у найекстремальніших умовах (-27 градусів). Ціна "Полара ІІ" – 1452 гривні.
Кокони також використовуються у "некемпінгових" умовах. Вони краще утримують тепло, але є менш зручними у користуванні: не розстібаються повністю, не можуть бути використані як ковдра чи матрац. Кокони трохи дорожчі за спальні ковдри.
Хороший намет –
це два намети
Не обійтися і без наметів, якщо ви маєте намір провести у поході більше часу. Вони, за словами Яна Кравця, останнім часом не зазнали конструктивних змін.
– Обов’язковою вимогою до наметів є двошаровість: наявність внутрішнього намету та зовнішнього тенту. Внутрішній намет повинен пропускати повітря та вміщувати інтегрований несучий каркас. Зовнішній тент захищає від вітру, дощу чи надмірної спеки. Вимога щодо нього – проклеєні шви. Інноваціями у наметах є вдосконалення несучої конструкції (вона стала міцнішою,
жорсткішою та легшою), покращення якості підлоги (стала більш стійкою до води та зношування), а також збільшення удвічі вологостійкості зовнішнього тенту. Сучасні намети починають пропускати перші краплі лише після 24-годинних опадів.
Щодо цін, то вони особливо не змінилися. У середньому дво- та тримісні намети коштують від 400 гривень. Багатоцільові кемпінгові намети дорожчі (приблизно 500 – 650 гривень). Вони можуть складатися з маленького коридору чи холу та спальних кімнаток. У продажу є намети і за 200 – 500 доларів, розраховані на екстремальні умови.
Найкращі рюкзаки – вітчизняні
Необхідна річ для походу – рюкзак, хоча б вісімдесяти-ста
літрів об’єму. Якісними продавці вважають рюкзаки вітчизняного виробництва. Зокрема, за 200 гривень можна купити зручний рюкзак донецької фірми "Capricorn". Він оснащений багатьма кишенями, стяжками, довговічною, вологостійкою фурнітурою, а також комфортною несучою конструкцією із регулюванням під індивідуальну анатомію. Тобто, вага наповненого рюкзака буде рівномірно розподілятися по всьому тілу. Покращена модель, із вентиляцією, коштує вже 411 гривень. Такої ж якості рюкзаки житомирської фірми "Travel extreme". Їхня ціна сягає від 180 до 300 гривень за просту модель до 500 – 600 гривень за складнішу.
Замість вогнища – міні-плитка
Вражає різноманітність сучасного туристичного посуду: сталеві термокухлі, які виконують функцію термоса, але не обпікають руки (20 – 60 гривень за одну), сталеві тарілки (50 – 60 грн), казанки (100 – 200 грн), набори з каструлі та сковорідки (150 – 300 грн), набори столових приборів (35 – 50 грн), термоси, кавоварки тощо. Щоби комфортно куховарити у поході, можна придбати компактний газовий балон та
пальник до нього – комплект коштує приблизно 200 гривень.



Повернутися назад