Проганяємо хворобу лівою п’ятою
1. Лобові та гайморові (навколоносові) пазухи. Масаж цих точок допоможе ліквідувати закладення носа і головний біль при застуді.
2. Ніс. Впливаючи на ці зони, можна вгамувати нежить, а також алергічний риніт.
3. Очі. Масажуючи ці точки, ви знімете втому і напруження очних яблук, а за регулярного масажу підвищиться і гострота зору.
4. Вуха. Зникне біль і зменшиться запалення при отиті. До того ж масаж цих точок за рахунок стимулювання вестибулярного апарату допоможе при нападах морської хвороби.
5. Плечі. Масаж знімає напруження, якщо ви довго сиділи в одній позі, втомилися у транспорті або підняли щось важке.
6. Хребет. Масаж полегшить стан при остеохондрозі і люмбаго (простріл), якщо, наприклад, "зірвете" спину, пораючись на грядці.
7. Щитовидна залоза. Впливаючи на ці точки, ви стимулюєте утворення гормонів у щитовидній залозі.
8. Легені, бронхи. Масаж полегшить відхаркування при бронхіті та пневмонії, а також покращить стан при кашлі курця. Допоможе боротися із приступами задухи і утрудненням дихання при бронхіальній астмі.
9. Шлунок. Знімає гострий біль під час нападу гастриту, допоможе нормалізувати кислотність і налагодити перистальтику, зняти важкість, якщо ви переїли.
10. Підшлункова залоза. Регулярний масаж полегшить протікання панкреатиту. Також дуже корисний діабетикам для стимуляції утворення підшлункового інсуліну.
11. Печінка. Знімає важкість у боці, якщо ви переїли чогось жирного або перепили.
12. Жовчний міхур. Покращить відтік жовчі. Однак застосовувати слід з обережністю, якщо у вас є камені у міхурі або жовчних протоках. У такому випадку спочатку проконсультуйтеся з лікарем.
13. Селезінка. Посилить утворення лейкоцитів – білих тілець крові, які борються із запаленнями та інфекціями.
14. Надниркові залози. Регулярний масаж допоможе нормалізувати утворення гормонів, які відповідають за артеріальний тиск. Масаж цієї зони допомагає при приступах вегетосудинної дистонії.
15. Нирки. Масаж допоможе зняти запалення, "ниркові" набряки на обличчі.
16. Сечовід. Стимулює виведення токсинів і шлаків із сечостатевої системи. З обережністю треба застосовувати при сечокам’яній хворобі.
17. Сечовий міхур. Допоможе при циститі, енурезі у дітей. Але, увага! Масаж може дати сечогінний ефект. Тому не робіть його перед виходом на вулицю.
18. Тонкий кишківник. Стимулює травлення, сприяє виведенню шлаків і токсинів із організму.
19. Пряма кишка. Допомагає виведенню токсинів, служить профілактикою закрепів та утворення поліпів.
20. Коліна. Полегшить стан при артрозі та артриті.
21. Статеві органи. Стимулює утворення статевих гормонів, підвищує потенцію і лібідо у жінок.
22. Серце. Стимулює кровообіг, нормалізує частоту серцевих скорочень (ЧСС).
Повернутися назад