Зростання вартості газу може спричинити стрибок цін
Днями компанія RosUkrEnergo AG (Швейцарія), яка є постачальником природного газу до нашої країни, та ЗАТ "УкрГазЕнерго" (Україна) підписали доповнення до угоди купівлі-продажу природного газу на 2006-2010 роки. Згідно з цим документом, 2007 року в Україну буде поставлено не менше 55 мільярдів кубометрів природного газу середньоазіатського походження за ціною 130 доларів за тисячу кубометрів. Нагадаємо, що сьогодні блакитне паливо надходить у нашу країну по 95 доларів за тисячу кубометрів.
– Як позначиться на тарифах зростання закупівельної ціни газу, ще невідомо, – каже Людмила ПОЛОНСЬКА, перший заступник директора Чернівецької філії дочірньої компанії "Газ України". – Сьогодні тарифи на газ для підприємств вищі, ніж для населення. Вони платять 680 гривень за тисячу кубометрів. Тож, найімовірніше, саме для них з наступного року найбільш відчутним буде ріст ціни на постачання газу.
За словами Людмили Полонської, загалом промислові й комунальні підприємства області споживають небагато газу. Серед найбільших споживачів блакитного палива – машзавод, олійно-жировий комбінат, хлібокомбінат.
– На газі у нас працюють печі, де випікаємо хлібобулочні вироби, і котельня. Звичайно, подорожчання позначиться на роботі комбінату. На скільки зросте ціна хліба, ще не можу сказати, треба підраховувати, – каже голова правління ВАТ "Хлібокомбінат" Валентин ПОПЕЛЬ.
– Чи подорожчає олія, залежить не від нас, а від того, як ринок зреагує. Гадаю, що так. Безумовно, якщо дорожчатиме газ, це потягне підвищення цін на все – і хліб, і ковбасу, і олію. Ми у виробництві використовуємо газ, тож збільшення тарифів вплине на собівартість продукції. Хоча значну частку витрат на опалення покриваємо тим, що спалюємо лушпиння соняшника. Років п’ять тому збудували спеціальну котельню для лушпиння, і завдяки цьому значно менше споживаємо інших носіїв енергії, – каже голова правління ВАТ "Чернівецький олійно-жировий комбінат" Віталій ФЕСЮК.
Ріст ціни на газ спричинить ланцюгову реакцію в ситуації із цінами на продукцію й інших виробників.
Повернутися назад