DataLife Engine > --- > Торік бюджет проїдали, наступного – недоїдатимемо

Торік бюджет проїдали, наступного – недоїдатимемо

Верховна Рада днями відправила на доопрацювання проект головного фінансового документа країни на 2007 рік. Опозиція виявила у ньому чимало помилок та статей, які посилюють тиск на підприємців, завищують податки і збори, зменшують соціальні видатки. Про особливості проекту нового бюджету ми розмовляли з народним депутатом (БЮТ) Петром Гасюком.
– Пане Петре, бюджет уряду Тимошенко 2005 року, який мав значну соціальну складову, називали бюджетом проїдання, а яким буде бюджет уряду Януковича?
– Мабуть, бюджетом недоїдання, зважаючи на спроби уряду урізати соціальні видатки. Судіть самі. Якщо 2005 року зростання зарплати становило 20,5%, то на 2007 рік заплановано зростання лише на 7,9%. Пропонується збільшити й подохідний податок на зарплату – з 13% до 15%. Будь-яке підвищення пенсій проектом бюджету 2007 року не передбачено взагалі. А для пенсіонерів, які працюють, їх ще й пропонують зменшити.
– Деякі представники органів місцевого самоврядування західних регіонів нарікають, що їх обділили, порівняно зі східними.
– Це відповідає дійсності. Можемо взяти для прикладу нашу область. Ми внесли до проекту пропозицію виділити 20 мільйонів на будівництво дороги. Нам відмовили. Але найбільше недодали Львівській та Тернопільській областям. Враховуючи все це, депутати відправили бюджет на доопрацювання з вимогами усунути помилки та врахувати хоча б частину пропозицій.
– Стосовно тих, хто наповнює бюджет. Чи враховано їхні інтереси?
– Шістнадцять статей проекту держбюджету на 2007 рік передбачають збільшення податкового тиску на підприємців. За таких умов податкові адміністрації перетворяться на каральні органи. З іншого боку, уряд планує відновити вільні економічні зони. Тобто "для своїх" підприємств пільги будуть, а інші втрачатимуть, бо їх аналогічний товар буде не конкурентоспроможним.
– Чи передбачено кошти на виплати заощаджень колишнього Ощадбанку Союзу?
– Проектом бюджету-2007 на це не передбачено жодної копійки витрат на погашення цих боргів за рахунок надходжень від приватизації. Водночас на 46,9%, порівняно з 2006 роком, збільшено видатки на обслуговування діяльності Кабінету Міністрів. Це на житло, їжу та інші зручності для уряду.



Повернутися назад