DataLife Engine > --- > Спортсмен року тренується обирати наречену

Спортсмен року тренується обирати наречену

П’ятирічний Юрко, побачивши по телевізору черговий переможний забіг Івана Гешка, попросив батьків замість декількох машинок купити йому маленький прапорець України. Тепер він ганяє по хаті, потім підбігає до бабусі з радісним: "Дайте прапор, я вже виграв!", після чого долає умовне "коло пошани"… І не приховує: "Я хочу бігати так, як дядя Ваня!"
Незаперечний лідер буковинського спорту останніх років – чемпіон Європи та світу з бігу на 1500 м Іван Гешко – знову очолив десятку кращих спортсменів краю 2006 року.
– Іване, ти залишився задоволений минулим сезоном?
– Гріх нарікати, адже сезон справді видався дуже вдалим. Хоча справжній професіонал рідко буває цілковито задоволений своєю роботою – завжди бачить додаткові резерви, що і є запорукою професійного росту і прогресу. Не скажу, що я розчарований другими місцями на Чемпіонаті Європи та Кубку світу, але кожен спортсмен на кожних змаганнях мріє про перемогу.
– Взимку ти ніби був не в найкращій формі, що не завадило виграти Чемпіонат світу, а влітку, "кружляючи" навколо свого кращого результату, привіз з Чемпіонату Європи "срібло"…
– Перемога – це сукупність багатьох факторів. На великих змаганнях, як правило, одразу декілька спортсменів практично в рівній мірі можуть претендувати на перше місце. І тоді в силу вступають різні "дрібнички". Хто з фаворитів матиме перевагу, може залежати від часу старту, тактики, можливих несподіванок на дистанції і навіть від якихось побутових нюансів. Звісно, на Чемпіонаті Європи я націлювався на "золото". Але хіба француз африканського походження Мехді Баала, який не раз вибігав з 3 хв. 30 сек., не міг розраховувати на перше місце? На етапі "Золотої ліги" в Парижі забіг склався "під мене", а на Євро – "під нього". Ми мали зустрітися і на Кубку світу, але Баала до Афін, на жаль, не приїхав.
– Ти задоволений собою як депутат?
– Ну, як депутату мені до
чемпіона світу, мабуть, ще далеко (сміється – авт.). Проте я не люблю бути статистом в будь-якій справі. Наразі я підбираю друзів-помічників, які, сподіваюся, допоможуть зробити помітнішою і мою депутатську діяльність. Хоча взагалі я не люблю говорити про політику.
– Тоді давай поговоримо про дівчат. Тебе дедалі частіше можна побачити в журі на конкурсах краси…
– Треба ж тренуватися вибирати наречену (сміється – авт.). Але попереджаю, що запитання про наречених і дівчат мені теж не подобаються. Тож краще повернімося до спорту.
– Гаразд. З планами на наступний сезон визначилися з наставником Георгієм Миронюком?
– Зимовий сезон пропускаємо – готуємося до літнього.
– Традиційно – лише вдома?
– Поки що – так. Перед Новим роком були на зборах на олімпійській базі у Ворохті. Навесні, можливо, потренуємося на одній із високогірних баз у Румунії. Це все-таки набагато ближче, ніж Кисловодськ та інші високогірні спортивні точки. До речі, є перспектива створити кращу в Україні базу для тренувань в умовах високогір’я на Буковині. Але це окрема тема.
– На світському рівні вже багато говорять про палац, який ти будуєш у Кіцмані…
– Я не раз підкреслював, що не маю наміру переїжджати з Буковини, тому хочу, як кажуть, пустити тут глибоке коріння. У Чернівцях мені надали квартиру, тепер хочу побудувати нормальну хату в Кіцмані. Вона не маленька, але до палаців з так званого "царського села" з-під Чернівців явно не дотягує (сміється – авт.).
– Як щодо відпочинку?
– Цієї осені у мене була найбільша за всю кар’єру спортивна "відпустка". Відпочив і фізично, і морально. Тепер паралельно з тренуваннями намагаюся час від часу вибратися кудись у гори – покататися на лижах або просто подихати чистим гірським повітрям.
– Ну, і традиційні вітання від спортсмена року…
– Бажаю читачам "МБ" та всім буковинцям щасливо зустріти Новий рік та Різдво Христове. І нехай 2007 рік принесе в кожну оселю лише здоров’я, радість і достаток!


Десятка кращих спортсменів Буковини (лауреати премії ім. Сергія Сенюкова) 2006 р.
(Враховано рейтинг за трьома кращими результатами в сезоні, опитування серед фахівців, журналістів та вболівальників – через газети та шляхом SMS-голосування на телеканалі "Чернівці")


№ 1. Іван ГЕШКО (легка атлетика, Кіцмань, Чернівці, "Динамо", тренер – Георгій Миронюк, офіційний партнер – готельно-туристичний комплекс "Буковина"). Кращі результати сезону-2006: Чемпіонат світу в приміщенні – 1 місце, Чемпіонат Європи – 2 місце (1500 м), Кубок Європи – 1 місце (1500 м), 2 місце (800 м), Кубок світу – 2 місце (1500 м), 1 місце у складі збірної Європи.


Ліна ГЕРАСИМЕНКО (стрільба з лука, Чернівці, "Динамо", тренер – Анатолій Єгоров). Чемпіонат України – 2 місце в команді, Кубок України – 1 місце в команді. Рекорд України.


Людмила ГРИЦАЙ (бокс, Чернівці, "Україна", тренери – Едуард Алексеєнко, Микола Хаджіогло). Чемпіонат світу, Чемпіонат Європи – 3 місця. Чемпіонат України – 1 місце.


Тетяна ДОРОХОВА (стрільба з лука, Чернівці, "Динамо", тренер – Світлана Капанадзе, офіційний партнер – готельно-туристичний комплекс "Буковина"). Чемпіонат Європи – 2 місце в команді, Чемпіонат Європи в приміщенні – 2 місце в команді, Чемпіонати України в приміщенні і просто неба – 3 місця інд.


Микола ЛАБОВСЬКИЙ (легка атлетика, Герцаївський район, Чернівці, "Колос", "Динамо", тренери – Денис Тищук, Ірина Ячнюк, офіційний партнер – туркомплекс "АКВА-ПЛЮС"). Чемпіонат України – 1 місце, Чемпіонат Європи – 11 місце, Чемпіонат і Кубок України в приміщенні – 3 місця (1500 м).


Наталя ЛУПУ (легка атлетика, Новоселиця, "Колос", "Динамо", тренери – Володимир Степанов, Анатолій Якимчук, офіційний партнер – готельно-туристичний комплекс "Буковина", протягом року – ТОВ "Родничок"). Юніорський Чемпіонат світу – 4 місце, Чемпіонат України – 3 місце, молодіжні ігри України – 1 місце, Чемпіонат і Кубок України в приміщенні – 2 місця
(800 м).


Ольга МИХАЙЛИЧЕНКО (легка атлетика, Новоселиця, "Колос", тренер – Анатолій Якимчук, офіційний партнер – готельно-туристичний комплекс "Буковина", протягом року – ТОВ "Родничок"). Молодіжні ігри України – 2 місце (400 м), юніорський Чемпіонат світу – 7 місце (4х400 м).


Юрій ОМЕЛЬЧЕНКО (спортивне орієнтування, Чернівці, тренер – Денис Тищук). Чемпіонат світу – 6 місце (спринт), 9 місця (середня, естафета).


Ольга ПАНЧУК-УНГУРЯН (самбо, Кіцманський район, Чернівці, "Україна", "Динамо", тренери – Віктор Нагорняк, Юліан
Германюк) Чемпіонат світу – 3 місце. Чемпіонат України – 1 місце.


Юлія ЧЕРЕП (стрільба з лука, Чернівці, освіта, тренери – Анатолій та Наталя Єгорови). Кадетський Чемпіонат світу – 1 місце в команді (кадетський рекорд світу), 26 місце інд., кадетська першість України в приміщенні, молодіжні ігри України – 3 місця інд.


Увага! Лауреати, крім лідера топ-10 Івана Гешка, розташовані в алфавітному порядку. Тренери спортсменів, які увійшли до десятки кращих, автоматично стали кращими (і лауреатами премії ім. С. Сенюкова).




Повернутися назад