Який зять – така і теща

Вона відразу мене прийняла, щойно зрозуміла, що мені подобається її донька. Розпитала мене про все. Сто грамів разом могли випити. Я себе відразу відчув своїм.
Звісно, я теж не був телепнем і добре розумів, що моя теща перш за все – жінка. Інколи приносив їй квіти, щось смачненьке, допомагав по дому, бо вона тоді жила без чоловіка. Після одруження ми деякий час жили разом із тещею. Вона вставала раніше за всіх, готувала сніданок, обід завжди був свіжим, білизна завжди чиста, випрасувана. А коли в нас з’явилася дитина, із задоволенням допомагала її доглядати.
Іноді через побут виникали суперечки, але вона довго не ображалася. Скаже щось тихенько дружині, мені – ані слова.
Водночас, я добре розумів, як би добре не жилося разом, свій куток треба мати.
– Невдовзі ми роз’їхалися. Теща знову вийшла заміж. Однак у нас збереглися дуже теплі стосунки. Коли друзям чи знайомим вихваляюся, яка в мене теща, мало хто вірить, що таке можливо. Але переконаний, що стосунки із родичами дружини залежать у першу чергу від нас – чоловіків, – каже Андрій.
Рекомендації
Як порозумітися з тещею?
Оксана ПЕНДЕРЕЦЬКА,
ПСИХОЛОГ:
Проблеми й конфлікти виникають всюди, де вибудовуються стосунки між двома і більше людьми. Стосунки зятя і тещі – не виняток. Хоча заради справедливості слід зауважити, що потенційна конфліктність цих стосунків дуже перебільшена.
Тому майбутнім і теперішнім зятям не варто самим себе вводити в оману, налаштовуючись наперед на "холодну війну" з батьками дружини. Сприймаючи когось як ворога, ми починаємо поводитися з ним ворожо й викликаємо таку ж реакцію.
Достатньо зрозуміти і усвідомити, що в сімейному житті не буває переможців і переможених, а бувають люди, які не вміють порозумітися.
Насамперед ніколи не ставте дружину перед вибором "я чи мама" – такий вибір не може здійснити жодна людина, відтак ви лише завдасте їй болю і викличете агресію.
Не шукайте приводів для конкуренції з тещею – завжди знайдеться щось, у чому вона розуміється краще, ніж ви, і навпаки.
Ставтеся до тещі так, як би вам хотілося, щоби вона ставилася до вас – це правило універсальне для будь-яких людських стосунків.
Не втручайтеся у життя батьків дружини й не створюйте умов для втручання у ваше подружнє життя – твердо, неухильно, але виважено і делікатно.
Вислуховуйте поради, питайте про її думку, але рішення приймайте самостійно, вдвох із дружиною.
Спитайте поради в дружини, як знайти підхід до її матері. Адже вам також хочеться, щоби ваші індивідуальні особливості, риси характеру, смаки та переконання враховували?
Якщо ваша дружина – її донька – сяє від кохання, тоді зять буде улюбленим, ця закономірність є безперечною.
Пам’ятайте, що теща, скільки б їй не було років, – також жінка. Повага, знаки уваги, квіти, доречний подарунок чи навіть просто комплімент – складові, з яких вибудовуються будь-які чоловічо-жіночі стосунки.
І останнє: завжди, коли вам хочеться законфліктувати з тещею, згадайте, що ця жінка дала світові іншу жінку, яка стала вашою долею, вашим щастям. Принаймні на вдячність вона заслуговує за будь-яких умов.
Повернутися назад