DataLife Engine > --- > З Чернівців до Львова ходить рейковий автобус

З Чернівців до Львова ходить рейковий автобус

Із 17 квітня між Чернівцями і Львовом п’ять разів на тиждень їздить новинка – перший у наших краях швидкісний "рейковий автобус".
Як повідомили на вокзалі станції "Чернівці" Львівської залізниці, цей потяг є новим і має номер 805. З Чернівців він вирушає щодня (крім понеділка і четверга) о 16.32, до Львова прибуває о 21.24. Зворотний маршрут здійснює вранці – о 6.30 вирушає зі Львова і прибуває до столиці Буковини об 11.25.
Потяг складається з єдиного автобуса-вагона, і на Чернівецькому вокзалі його називають "Буковель" – раніше він курсував між Львовом і відомим карпатським курортом "Буковель".
– Зі звичайними нашими потягами його не порівняти, – розповів помічник машиніста Микола ІЛЕЧКО. – Це справжній європейський комфортний приміський потяг на 93 місця. Він може розвивати швидкість до 120 кілометрів на годину, але ми більше ста не їдемо – не дозволяє колія. Виробництво європейське: двигун –німецький, корпус – польський, електроніка – чеська, колеса – італійські. У Львові їх є лише два, але ми чули, що залізниця має намір купити ще кілька таких, вже на електричній тязі.
Маршрут рейкового автобуса звичний, зупиняється він лише в Івано-Франківську і Коломиї. Перші пасажири потяга задоволені, адже приємно їхати у новенькому сучасному салоні.
– Я з Івано-Франківська приїхав, – розповів один з пасажирів. – Усього дві години – і вже в Чернівцях. Швидко і зручно.
Автобус має і "європейські" двері – щоби вони відчинилися, треба натиснути кнопку (якщо вона підсвічена зеленим).
Перші дні пасажирів у Чернівцях сідає та виходить небагато, про рейковий автобус знають ще мало людей. Як розповіли машиністи, найбільше пасажирів їде зі Львова до Івано-Франківська. Але на залізниці переконані, що зручний час і комфорт приваблять багатьох подорожніх.



Повернутися назад