DataLife Engine > --- > Шиншили не люблять холоду і прямих сонячних променів

Шиншили не люблять холоду і прямих сонячних променів

Якщо ви вирішили придбати
шиншилу, будьте готові до того, що клопотів стане більше. Адже ця тварина – це не лише предмет захоплення, але й жива істота, яка має свої звички та особливості.
Приміщення повинно бути завжди провітреним
Шиншили прекрасно можуть жити у звичайній міській квартирі, якщо це – одна-дві тваринки. Якщо ж ви маєте намір влаштувати цілу шиншилову ферму, доведеться придбати спеціальний вольєр. Приміщення повинно бути світлим, сухим та добре провітрюватися. Оптимальна температура для гризунів – 14-18 градусів. За вищої або нижчої температури тварини погано почуваються.
Не менш важливу роль відіграє і вологість повітря: шиншили не люблять підвищеної вологості, тому вона не повинна перевищувати 75%. Найбільш оптимальною вважається вологість повітря 50-60%. Тварини не терплять протягів та прямих сонячних променів, які можуть призвести до
різних захворювань. Тому небажано розміщувати клітку біля вікна, особливо якщо воно виходить на сонячний бік.
Підтримувати температуру взимку можна за допомогою опалювальної системи, а влітку (особливо в спеку) – провітрюванням у сухі та ясні дні. Провітрювання за допомогою вентиляційних приладів рекомендується здійснювати і взимку. Шиншили дуже погано переносять морози, тому вольєри необхідно розташовувати у сухих приміщеннях з підігрівом. Окрім того, для тварин потрібно спорудити спеціальні кам’яні або дерев’яні будиночки для захисту від спеки та холоду. Дерев’яну коробку бажано оббити зсередини будь-яким утеплювачем. Слід зауважити, що шиншили практично не пристосовані до життя в умовах середніх широт з їхніми сильними морозами: вони не роблять запасів, не утеплюють своїх гнізд, стають малорухливими. Тому їм потрібно допомогти пережити холодну пору року.
Взимку шиншилам дають їсти біля будиночків, бо вони в цей період малорухливі.
Шиншили – нічні тваринки, тому
у спальні їх не тримайте
Клітка – універсальний і найкращий тип будиночка для шиншил. Оскільки тваринки проводять у ній більшу частину свого життя, вона повинна відповідати низці гігієнічних та практичних вимог. Передусім клітка повинна бути максимально просторою та гігієнічною, до неї обов’язково має бути зручний підхід. Не можна розміщувати будиночок для шиншил у глухому приміщенні або прохолодному місці: там вони не зможуть повноцінно відпочити, а це позначиться на їхньому психічному здоров’ї. Не варто розміщувати клітку у спальні з тієї причини, що шиншили ведуть нічний спосіб життя. Їхня метушня навряд чи принесе власникові задоволення. Клітки поділяються на кілька видів залежно від величини та матеріалу, з якого їх роблять. За розмірами клітки підбирають враховуючи, скільки тварин у них будуть утримувати. Найзручнішими є клітки з висувним піддоном та підлогою. Їх краще виготовляти з оцинкованого листа, пластмаси або металічної сітки. (Г. Марків)



Повернутися назад