Сім чудес Буковини увійдуть до гарного ілюстрованого альбому

– Ми розуміли, що у школи є серйозні суперники, – каже керівник навчально-виховного процесу школи №1 Ірина ТИВОНЯК. – Акція допомогла відтворити в школі здоровий дух змагання. Діти прийшли додому і сказали батькам, що в школі висить оголошення про проведення газетою "МБ" акції "Сім чудес Буковини". Батьки та випускники школи відреагували швидко: використали Інтернет, sms-голосування, надіслали листи. Можливо, наша школа не є вагомою архітектурною спорудою, зате тут навчалися і Сидір Воробкевич, і Михайло Івасюк, і Міхай Емінеску... Місто буде святкувати свій 600-літній ювілей, а школа – 16 грудня – 200-літній. Наша школа – це третина історичного шляху міста!
– "Газета "МБ" провела важливу акцію, – вважає перший проректор ЧНУ Роман ПЕТРИШИН. – Проект "Сім чудес Буковини" є важливим у просвітницькому плані. Це навчання і молоді, і старшого покоління. Університету пощастило отримати приміщення колишньої Резиденції буковинських митрополитів. Тут гарно. Водночас ми маємо великі проблеми. Утримувати такі споруди за мінімальні кошти дуже важко. Вже впродовж кількох років протікають дахи резиденції. Від часу потріскалася черепиця. Якщо вийти на горище, можна побачити діри, крізь які світить сонце. Ми робимо не просто ремонт, а реставрацію, що є удвічі дорожчим. Зараз ми завершуємо перекриття шостого корпусу, а треба ще працювати над п’ятим і четвертим.
– Міська рада вдячна організаторам проекту "Сім чудес Буковини", – зауважила начальник відділу інвестицій міської ради Марія ПОРЧУК. – Це цікавий інформаційний привід для розвитку туризму на Буковині. У матеріалах можна було дізнатися багато цікавих легенд. Людина, яка приїжджає до Чернівців, одразу захоче оглянути місця з такою багатою історією. Окрім того, проект змусить звернути увагу на проблеми збереження наших пам’яток.
– Звання переможця акції "Сім чудес України", де брала участь Хотинська фортеця, і місцевої такої акції дає дуже багато. Впродовж першого місяця після проголошення Хотинської фортеці чудом України кількість туристів збільшилася на 30%, – розповіла директор державного історико-культурного заповідника "Хотинська фортеця" Людмила ПАСТУХ. – Буклети про Хотинську фортецю та інші чудеса України є у всіх посольствах світу. Все це заохочує туристів відвідати фортецю. Я переконана, що незабаром Хотинська фортеця стане туристичною меккою Буковини. 2001 року кількість відвідувачів сягала 14-ти тисяч, цього року – 110 тисяч…
Щоби зацікавити туристів, влітку ми представимо перше відреставроване приміщення офіцерських казарм. Готуємо проект, згідно з яким, у нас не буде стандартних музеїв, а лише інтер’єрні експозиції. Наприклад, ви заходите в казарму і бачите офіцера, дізнаєтеся, як він був одягнений, яка у нього була зброя, як він відпочивав. Проект включає в себе і діараму Хотинської битви 1621 року, стрілецький тир тощо.
СІМ ЧУДЕС БУКОВИНИ
Резиденція буковинських митрополитів,
Чернівецький муздрамтеатр,
Вірменська церква,
Чернівецька ратуша,
Чернівецька школа №1,
Свято-Духівський собор,
Свято-Успенський собор старообрядників.
Повернутися назад