DataLife Engine > --- > Приватизація житла триватиме ще понад рік

Приватизація житла триватиме ще понад рік

– Точно назвати відсоток чернівчан, які вже приватизували свої квартири, я не можу, але приблизно це 85%, – каже начальник відділу приватизації житла департаменту житлово-комунального господарства міста Олена ЗЛОБІНА. – Річ у тому, що змінюється кількість об’єктів, які перебувають у комунальній власності. За законом, власниками квартир громадяни стають безоплатно. До нас часто звертаються переважно пенсіонери, які кажуть: якщо приватизація безкоштовна, чому я маю щось платити. Невелика сума – до 100 гривень – йде лише на оформлення документів. Адже хіба може квартира коштувати 100 гривень?

Для приватизації квартири спочатку слід звернутися до ЖРЕПу чи іншого підприємства, яке обслуговує будинок. Потім із довідкою про склад сім’ї, паспортами повнолітніх і свідоцтвами про народження неповнолітніх – до департаменту житлово-комунального господарства. Під час приватизації співвласниками квартири стають усі, хто у ній зареєстрований.

Закон відводить один місяць на прийняття розпорядження про приватизацію квартири. Загалом від подачі заяви до отримання свідоцтва про власність минає до півтора місяця. У певних випадках дозволяється все зробити швидше за додаткову плату, але відділ це робить лише за можливості, тобто, коли не дуже великий наплив відвідувачів.

Час від часу кількість охочих приватизувати своє житло зростає. Так було наприкінці минулого року, чимало заяв надійшло влітку.

Не можна приватизовувати службове житло, гуртожитки, а також квартири в аварійних будинках, розповіла Олена Злобіна. Останнє питання для Чернівців дуже актуальне, бо маємо чимало аварійних будинків. Кімнати в гуртожитку можна приватизувати лише тоді, коли самі відомчі гуртожитки передаються у комунальну власність і отримують статус житлових будинків. А ще кожен громадянин може скористатися своїм правом на приватизацію лише один раз, про що й робиться відповідний запис у паспорті. Тому й доводиться перевіряти додатково тих, хто переїхав до нашого міста після 1992 року.

Певні проблеми виникають, коли хтось із членів сім’ї перебуває за кордоном. Якщо наш співвітчизник перебуває там легально – може оформити доручення в консульстві. Якщо ж нелегально – доведеться чекати на його повернення. Можливо, наплив відвідувачів нинішнього літа пов’язаний з тим, що чимало заробітчан приїхали у відпустки і вирішили приватизувати своє житло, вважає Олена Злобіна.

Власникам кооперативних квартир приватизовувати своє житло не треба. Їм лише оформляють право власності з видачею свідоцтва. 



Повернутися назад