DataLife Engine > --- > Революція у Хрещатику

Революція у Хрещатику

Трасу Тернопіль-Чернівці у неділю перекрили мешканці села Хрещатик Заставнівського району через те, що їхнього односельчанина затримали за підозрою у зберіганні зброї. До акту непокори люди вдалися, бо переконані, що зброю Вікторові Горюку підкинули через його діяльність як депутата сільської ради.

Як йдеться в офіційному повідомленні УМВС, 23 вересня співробітники карного розшуку УМВС та Заставнівського райвідділу спільно з працівниками ВДАІ УМВС у селі Звенячин зупинили для перевірки автомобіль ВАЗ-21065 під керуванням 35-річного жителя села Хрещатик. Під час огляду у салоні автомобіля вони вилучили пістолет, який, згідно з довідкою науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС, є вогнепальною зброєю і придатний для стрільби бойовими патронами, а також 39 патронів калібру 7,62 мм та 16 калібру 5,6 мм. До водія вжили запобіжний захід – взяття під варту.

А 25 вересня під час санкціонованого обшуку у помешканні затриманого у селі Хрещатик правоохоронці виявили та вилучили металевий механічний пристрій, призначений для стрільби патронами, калібру 9 мм.

Після цього родичі затриманого, вважаючи, що вилучений пристрій йому "підкинули" невідомі, закликали мешканців села перекрити рух на автодорозі сполученням Чернівці-Тернопіль. Приблизно о 17-й годині 100 осіб частково обмежили рух автотранспорту на автодорозі сполученням Доманово-Ковель-Чернівці-Мамалига в напрямку Чернівці-Тернопіль. Автотранспорт працівники ВДАІ на час часткового блокування автотраси пустили об’їзною дорогою. Рух автотранспорту відновили о 19-й годині 40 хвилин.

Однак конфлікт на цьому не вичерпався. У понеділок односельці Віктора Горюка зібралися в центрі села, вимагаючи від влади звільнити його з-під варти.

Люди кажуть, що зброю йому підкинули, оскільки Віктор Горюк не погоджувався з ухваленим нещодавно рішенням сесії, на якому виділялася одна сотка землі міцевому підприємству в оренду. На сесію Горюка не запросили, коли ж він дізнався про виділення землі, вимагав відміни цього рішення. Після цього на його адресу почали лунати погрози, а згодом міліція затримала його зі зброєю під сидінням автомобіля. Через два дні у прибудові в його господарстві знайшли автомат. Односельці стверджують, що зброю підкинули, бо напередодні там працювали робітники і жодної зброї не бачили.

Коли жителі Хрещатика перекрили дорогу, заступник голови ОДА, голова виконкому обласної організації Народного союзу "Наша Україна" Борис Баглей запевнив протестантів, що Горюка звільнять з-під варти. Наступного дня він знову приїхав до села, запевняючи, що затриманого ось-ось привезуть. Після кількагодинного чекання Віктора Горюка привезли у село, звільнивши під підписку про невиїзд. Борис Баглей ситуацію із затриманням Горюка за підозрою у зберіганні зброї прокоментував так: "Я знаю Віктора давно, і не знаю, хто це зробив. Я в це не вірю. Під моє чесне слово його відпустили під підписку про невиїзд. Не міг він цим займатися. Я його знаю як активіста, який працював у штабі Ющенка. Він є активістом і членом нашої партії. З цього приводу працюватиме слідча комісія. Вважаю, це якесь непорозуміння". Борис Баглей пообіцяв, що слідство повинно з’ясувати, кого обов’язково покарати. А ще зазначив, що через ситуацію у Києві активізувалися контрреволюціонери.

Сам затриманий, якого зустрічали приблизно дві сотні односельчан, зі сльозами на очах сказав: "Я хочу запевнити, що я не винен. За 35 років свого життя я жодного разу зброю в руках не тримав. Я вам дякую, люди, за те, що ви мене підтримали".

За фактом незаконного зберігання вогнепальної зброї правоохоронні органи порушили кримінальну справу за статтею 263 Кримінального кодексу України "Незаконне поводження зi зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами".



Повернутися назад