DataLife Engine > --- > Заміж – за допомогою агента

Заміж – за допомогою агента

За сім місяців цього року уклали шлюб з мешканцями країн далекого зарубіжжя 43 мешканці області. Здебільшого це жінки. Чимало й інших українських жінок мріють стати американськими (арабськими, німецькими) нареченими. Причин для цього безліч – починаючи від матеріального неблагополуччя і аж до справжнього кохання.

Та чи легко знайти сера чи кабальєро, гідного стати чоловіком звичайної українки? Наш кореспондент вирішила перевірити це на собі.

В анкеті вказуйте будову тіла і доходи

З цією метою вирушаю до чернівецького шлюбного агентства, адресу якого знайшла в одній з місцевих газет і яке має статус "міжнародного". Дорогою вигадую версію, навіщо мені принц з-за кордону: хочу заміж, для розваги чи заради його грошей? Мабуть, найбільш правдоподібною була б остання, тому що вийти заміж чи розважитися у свої молоді роки я би і в Україні змогла. Та вигадувати нічого не треба було. Мене зустріли привітно і з розумінням. А в анкеті були всі можливі варіанти, потрібно лише вибирати. Молодий чоловік допомагав заповнити анкету, розповідаючи про можливих наречених і їхні вподобання. А ось, що насправді цікаво, то це – запитання в анкеті. Окрім традиційних, – зріст, вага, параметри – слід вказати будову тіла, колір волосся і очей, освіту, особисті доходи (як в податковій декларації! ) Про мої вподобання, мабуть, судитимуть з відповідей на питання: "Що ви робите у вихідні: читаєте, ідете в кіно, театр, в нічний клуб?" А якщо я вдень читаю, потім іду в кіно чи театр, а ввечері – на дискотеку? Та в анкеті поставила галочку біля варіанта "Читаю" (хай знають іноземці, які в Україні дівчата-інтелектуалки!). На запитання про найголовніші речі в моєму житті, я відповіла: "Творча реалізація", –хоча можна було вибрати матеріальне благополуччя чи максимум сексу (гадаю, це би зацікавило закордонних наречених!). Як мені пояснили, інформація повинна бути повною і правдивою, щоби потім не було жодних казусів. Наприклад, написала наречена, що вона – "жайворонок", а потім виявляється, що прокидається дівчина не раніше 11-ої години! Уявляєте, яке розчарування для консервативного англійця чи німця? Так і до розлучення недалеко, але цим жінки не дуже переймаються.

Для декого заміжжя – основна мета. Адже, як пояснив "шлюбний агент", перед одруженням складаються відповідні угоди, в яких йдеться про поділ майна. Тобто, проживши кілька років у шлюбі з іноземцем, українська дружина має право на частину майна (відповідно до угоди). Тому, як би вас не полонила галантність кавалера, слід добре ознайомитися з відповідними контрактами. В анкеті також слід вказати, з мешканцем якої країни ви би хотіли спілкуватися, якого віку він повинен бути, і для чого вам це знайомство ( можливі варіанти: для розваги, сексу, фіктивного шлюбу). Я вказала Сполучені Штати Америки і чоловіка років 20-30. Та мені порадили написати вік 25-35, мовляв, так буде більше шансів. З анкетою потрібно залишити декілька фотографій. Але це не повинно бути паспортне фото, а фрагменти з буденного життя. Побачивши мої вагання, агент почав заспокоювати, що ці фотокартки не будуть блукати в Інтернеті, щоби на них дивилися всі охочі. Вони відсилаються тільки до шлюбних агентств відповідної країни.

Чекати на нареченого можна й рік

Та не слід вважати, що знайти нареченого – так легко. Іноді відповіді можна чекати і півроку, і рік. Коли ж за кордоном у вас з’являться прихильники, їхні фото надїйдуть в Україну. І аж тепер вибирати зможете ви. Дуже важливим є знання іноземних мов (вам же, напевно, захочеться поспілкуватися без перекладача). Як розповіли в агентстві, багато жінок використовує знання англійської не з найкращою метою. Вони вибирають собі декількох чоловіків, з якими легко спілкуються по телефону чи в Інтернеті, та, поскаржившись на низький рівень життя в Україні, з вдячністю прииймають від них дорогі подарунки і матеріальну допомогу. Але не усі такі корисливі. Є пари, які одружилися і тепер живуть досить щасливо. Наївно цікавлюся, де саме. "За кордоном, звичайно", – відповідає працівник шлюбного агентства. Не хочуть іноземці залишатися тут. Трапляються і такі добродушні наречені, що спочатку запрошують українських жінок місяць-два погостювати у них і таким чином спробувати себе в ролі дружини.

– Якщо, наприклад, клієнтові не сподобався наречений чи наречена, в цьому немає нічого страшного. Ми нікого не примушуємо спілкуватися з іноземцями, навіть якщо вони вже приїхали в Україну. І в жодному разі не даємо адреси клієнтів, – розповідає шлюбний агент. Переконуючи в репутації агентства, агент розглядав мене з неприхованою цікавістю. Мабуть, оцінював, чи є в мене шанси полонити серце американського сера.

І все ж з агентства я пішла з новою мрією, яка не дає спати багатьом українським нареченим, – вийти заміж за іноземця.


Коментарі

Вероніка Чепіль,

начальник міського відділу РАЦС:

З мешканцями країн СНД за останні сім місяців зареєстровано 32 шлюби. Серед них найбільше шлюбів з мешканцями Молдови (15 шлюбів). На другому місці – Росія (13 шлюбів).

Але найчастіше наші земляки одружуються з жителями країн далекого зарубіжжя (43 шлюби). З них – 7 шлюбів з американцями та 6 – з німцями. Під час укладання таких шлюбів різниці між тими, хто познайомився через агентство і самотужки, не відчувається: у всіх світяться очі від щастя.


Роман Рудницький,

психотерапевт, сексопатолог, кандидат медичних наук, доцент БДМУ:

Шлюби за допомогою агентств можна назвати віртуальними, адже люди зовсім не знають один одного. Тому й виникають розбіжності в поглядах на життя. Слід також врахувати аспекти сексуальної функції: соціальні передумови, психологічні (темперамент, вміння адаптуватися, гармонія), соціально-психологічні та анатомо-фізіологічні (проблеми планування сім’ї). Наприклад, для американців секс без кохання – звична річ, тоді як для деяких українців це неприпустимо. Як наслідок, у таких шлюбах виникають сексуальні дезадаптації, які можуть призвести до депресій, неврозів. До мене часто звертаються люди з такими проблемами, тому, вважаю, знайомитися через шлюбні агентства можна, а ось перед тим, як одружитися, доцільно якнайкраще вивчити особистість.


Статистика

- 23% українських дівчат мріють вийти заміж за кордон.

- 67% "закордонних" наречених планують виїзд до країни про живання нареченого.

- 25% хочуть залишитися в Україні. І лише для 8% місце проживання не важливе.

- 97% жінок, які живуть за кордоном, сумують за рідною домівкою.

- 17% змішаних шлюбів закінчуються розлученням.

- В Україні є майже 200 міжнародних шлюбних агентств.

- Щороку заміж за іноземців виходять від 3 до 5 тисяч молодих жінок.




Повернутися назад