DataLife Engine > --- > Африканські студенти на канікули їдуть до Одеси

Африканські студенти на канікули їдуть до Одеси

На вулицях нашого міста дедалі частіше можна побачити студентів з країн Близького Сходу та Африки, які навчаються у Буковинському державному медичному університеті.

На сьогодні тут здобувають фах лікаря 84 студенти-іноземці з 19 країн світу.

Всі вони навчаються на контрактній основі, і рік навчання їм коштує 1500-1700 доларів.

З одним із таких студентів ми вирішили поспілкуватися. Це – Абу Бакар Херши, першокурсник із держави Сомалі, що в Африці.

– Чому ти обрав професію лікаря і навчаєшся саме в Чернівцях?

– В Африці дуже мало лікарів, а тому моїй країні потрібні кваліфіковані спеціалісти, крім того – це було мрією мого життя із самого дитинства. Також ваш диплом Європейського зразка є вищим за акредитацією, ніж дипломи наших вузів. У вас можна здобути більше практичних знань, бо в нашій країні не можна анатомувати мертві тіла з релігійних

міркувань.

– Чи високо цінується у вас професія лікаря?

– Оскільки лікарів дуже мало, заробітна плата досить висока. Мінімально лікар отримує 1000$. Моя мати теж лікар, вона отримує 1500$, але можна знайти роботу з набагато більшою платнею. Для порівняння – звичайний робітник отримує 400-600$.

– Чи подобається тобі наші дівчата?

– Звичайно, вони мені подобаються. Більшість моїх друзів зустрічаються з українками. Навіть один товариш одружився з українкою. Вона також навчалася на лікаря. Зараз вони живуть у Сомалі, виховують двох дітей і працюють лікарями.

– Чи подобається наша кухня і чим вона відрізняється від вашої?

– Подобається борщ. Але ваша кухня досить одноманітна порівняно з нашою. Ми використовуємо дуже багато різних соусів та спецій, овочів та фруктів, яких тут навіть немає. Тому дещо ми привозимо з дому. А загалом ми тут більше готуємо картоплю з різними салатами та рибу. Оскільки ми, мусульмани, свинину не вживаємо, то вашу ковбасу та м’ясо ми теж не їмо.

Але їдемо в село, купуємо там баранчика, і готуємо шашлик.

– Чи вживаєте ви спиртні напої?

– Ні, нам взагалі заборонено пити. І в нашій країні у жодному кафе чи ресторані немає алкогольних напоїв.

– Яких національних обрядів ти тут дотримуєшся?

– У гуртожитку ми знімаємо окрему кімнату, яка слугує нам як мечеть. І щодня по п’ять разів збираємося для спільної молитви. Головними там є старшокурсники.

– Як ти проводиш вільний час?

– Дуже багато часу забирає навчання. Деколи виїжджаємо на природу і граємо в футбол. Оскільки і у вас, і у нас найпопулярніша гра – футбол.

– Куди поїдеш відпочивати по закінченні навчального року?

– Цього року спочатку поїду до друзів у Київ, а потім на море – в Одесу.



Повернутися назад