DataLife Engine > --- > ПМС – не хвороба, але жити заважає

ПМС – не хвороба, але жити заважає

Майже 90 відсотків жінок віком від 14 до 45 років щомісяця зіштовхуються із цією проблемою. Передменструальний синдром (ПМС) – це не хвороба, але вкрай неприємний стан, який межує із захворюванням, заважає нормально працювати і відпочивати. Цікаво, що діагностувати синдром дуже складно, бо у кожної жінки – свій спектр симптомів. Серед них – головний і серцевий біль, набухання молочних залоз та болісні відчуття, нудота, збільшення ваги, набряки, висипи на шкірі та навіть лихоманка. Найчастіше ПМС впливає на психіку: жінка почувається пригніченою, стає дратівливою і вразливою.

Винні у всьому, звісно ж, гормони. У жінок, які страждають на ПМС, наприкінці циклу порушується баланс жіночих статевих гормонів – естрогену та прогестерону. Посилює цей ефект дисфункція щитоподібної залози. Тож для нашої бідної на йод Буковини, де проблеми із цією залозою має практично кожен, тема ПМС особливо актуальна.

Здоровий спосіб життя – найперший та найефективніший засіб боротьби з ПМС. Вживайте препарати йоду або хоча б продукти, які містять його у значній кількості. Болісні відчуття в грудях зменшаться завдяки додатковій дозі вітаміну В. Утримуйтеся в період ПМС від їжі, яка посилює гормональний дисбаланс. У складних випадках рекомендують лікувати синдром протизаплідними таблетками з низьким вмістом гормонів, але щодо цього необхідно проконсультуватися з гінекологом.


Кілька порад

- Відмовтеся у період ПМС від продуктів, які містять кофеїн, наприклад, кава та кола. Вони заважають організмові засвоювати магній та вітамін В.

- Включіть до свого раціону свіжі соки лимона та моркви. Більше вживайте складних вуглеводів – фруктів, злаків, картоплі.

- Якщо вас турбують набряки, тримайтеся якнайдалі від солоного – сіль затримує рідину в організмі. Полегшення дає чай з кропиви.

- Якщо болить голова, корисними будуть продукти з кальцієм: молоко, сир, квасоля, капуста.

- Посилені заняття фізкультурою загострюють ПМС. А ось легкі вправи принесуть користь.

- Не відкладайте візит до ендокринолога, якщо помічаєте проблеми з щитоподібною залозою.




Повернутися назад