DataLife Engine > --- > Що чим прати

Що чим прати

Незважаючи на все багатство вибору пральних порошків, насправді їх є лише три види.


Універсальні

Вони підходять для прання будь-яких тканин. Добре видаляють бруд, піт, пилюку. Витрати такого порошку менші, ніж порошків інших видів. Однак слово "універсальний" не слід сприймати занадто буквально. Не довіряйте рекламі, яка стверджує, що цей порошок однаково добре пере, миє плитку та сантехніку. Якщо засіб справді добре відчищує керамічні поверхні, то, скоріш за все, він під час прання пошкоджує тканину. Під універсальністю прального порошку слід розуміти його здатність відпирати різні види тканин та переважну більшість забруднень.


Порошки з біодобавками

Ці засоби більш активно та ефективно видаляють плями від соусів, кави, чаю, жиру, фруктів, крові. Біо – це ферменти, створені штучно за зразком природних, наприклад, лимонного соку, яким можна видалити багато видів плям. Ці ферменти діють вибірково на різні види забруднень, розщеплюючи речовини, які становлять їх основу. Однак слід знати, що біодобавки діють лише за температури до 60 градусів. У більш гарячій воді вони руйнуються. Іще одне застереження: не можна прати порошком із біодобавками натуральний шовк та вовну. Обережно слід користуватися такими порошками схильним до алергії людям.


Порошки з відбілювачами та низькопінними речовинами

Це майже всі порошки-"автомати". Вони не дуже добре відпирають плями, а для кольорових речей слід застосовувати спеціальні порошки . Витрата такого засобу зазвичай більша, ніж під час прання "універсалом". Ці порошки ідеально підходять саме для прання у машинах-автоматах завдяки низькопінним речовинам. Адже надмір піни може пошкодити машину чи навіть викликати замкнення в електромережі.


На замітку

- Завжди перевіряйте термін придатності порошку, адже він – не надто тривалий. Так, за рік порошок втрачає здатність видаляти білкові забруднення, а за півтора – всі інші.

- Не варто змішувати різні типи порошків. Їхні компоненти можуть вступати в небажану реакцію чи нейтралізувати одне одного.

- Не сподівайтеся, що виріб із бавовни чи льону добре випереться за низької температури. Тут не допоможе навіть порошок, на якому є реклама про здатність відпирати все у холодній воді.

- Вироби з тонкої трикотажної тканини під час прання повинні вільно плавати у великій кількості води. А грубі, навпаки, краще помістити у невелику кількість води.

- На кожній упаковці порошку має бути вказано його склад. Обираючи засіб, варто знати, як саме діють його компоненти:


Фосфати пом’якшують воду, полегшуючи видалення бруду.

Силікати подібні до фосфатів за призначенням, але вони ще й захищають машину від корозії.

Хелати зв’язують іони металів, які є у водопровідній воді.

Поверхнево-активні речовини сприяють глибокому проникненню миючої рідини у мікропори волокон тканини.

Хімічні відбілювачі (перборат натрію) видаляють плями.

Оптичні відбілювачі діють більш ефективно, ніж традиційні засоби, які залишають на поверхні тканин непомітні для людського ока часточки бруду, через що білизна з часом сіріє. Оптичні відбілювачі на залишають цих часточок, але й не змінюють структури тканини.

Полімери не "пускають" бруд із мийного розчину назад у білизну.

Сульфат натрію – нейтральний наповнювач, основа кожного порошку.

Сода регулює кислотність мийного розчину, але згубно діє на шовк і вовну.

Пінорегулятори захищають пральну машину від надмірного піноутворення.




Повернутися назад