DataLife Engine > --- > Часто бігаєте в туалет? Це не обов’язково запалення

Часто бігаєте в туалет? Це не обов’язково запалення

Від порушення сечовипускання потерпає у середньому від 10 до 35 відсотків жінок, стверджує уролог, професор БДМУ Валерій ЗАЙЦЕВ. Проблема особливо загострюється холодної пори року. І якщо декілька років тому такий стан практично не лікували, то тепер для цього пропонують спеціальну програму лікування людей з явищем гіперактивного сечового міхура, яку здійснює американська фармацевтична фірма.
– У молодому віці проблеми із сечовим міхуром бувають досить рідко, а ось уже після 55 років це спостерігається значно частіше, особливо у жінок, – розповідає Валерій Іванович. – Жінки потерпають від частого сечовипускання як вдень, так і вночі. Пов’язані порушення функцій сечового міхура з певними віковими проблемами, досить часто вони провокуються гінекологічними захворюваннями, запальними процесами.
Часто такі проблеми неправильно розцінюються як лікарями, так і пацієнтами. Здебільшого ставиться діагноз "цистит", відповідно, хворі лікуються антибіотиками, але безпідставно і марно.
Ще донедавна фахівці чітко не розуміли, чому виникає часте сечовипускання, і яким чином можна допомогти таким пацієнтам. А зараз відомо, що явище гіперактивності сечового міхура не є нормальним процесом, який раніше пов’язували зі старінням організму, і цей стан потребує лікуваня.
– У нормі поклики до сечовипускання з’являються при об’ємі сечі приблизно 200-300 грамів, у деяких людей стінки сечового міхура дуже чутливі, і сильні поклики є вже навіть при наповненні міхура 50 грамами сечі, – пояснює Валерій Іванович. – Останнім часом з’явилися препарати, які дозволяють розслабити сечовий міхур. Вони впливають на рецептори, які відповідають за скорочення сечового міхура і не дозволяють йому так сильно скорочуватися. Щоправда, лікування це повинно тривати декілька місяців для отримання максимального результату, тому що ефект препаратів збільшується поступово.
Зовсім нещодавно з’явилася програма лікування пацієнтів, які мають проблеми із сечовим міхуром, де пропонують використати зовсім новий препарат. У цій програмі взяли участь понад сто міст у різних частинах світу. В Україні запропонували таким чином лікуватися пацієнтам лише у Запоріжжі та Чернівцях.
– Поки що у нас планується, що лікуватимуться 15 пацієнтів, переважно жінки, – розповідає Валерій Зайцев.– Якщо жінки мають подібні проблеми, їм достатньо проконсультуватися зі мною, щоби можна було визначити, чи підходить їм використання такого методу лікування. Обстеження та лікування для пацієнтів безкоштовне, оплачується компанією, а люди на три місяці отримують сучасний препарат "Фезотеродин". Для хворих це досить вигідна пропозиція, адже препарати подібного класу недешеві – лікування обходиться у 300 гривень на місяць.
Програма діятиме ще впродовж 2-3 місяців. Вже зараз є десять пацієнтів. Можливо, вдасться отримати лікування ще 5-10-ти особам.



Повернутися назад