Різні хвороби – непритомність одна
Такий варіант непритомності може бути досить часто у здорових людей. Причина полягає у тому, що стресова ситуація посилює викид у кров гормонів і активних речовин. Після непритомності у людини буває слабкість, бліде обличчя, шкіра волога, тепла. Щоби допомогти отямитися, потрібно скористатися нашатирним спиртом або терпкими парфумами.
2. Знепритомнення буває зранку або вночі, після того, як ви різко встали з ліжка. Непритомність стається без "попереджувальних" симптомів, тобто раптово.
У такому разі у вас, можливо, ортостатична гіпотонія, тобто різко знижується артеріальний тиск, коли ви встаєте. У нормі, коли людина встає, тиск у неї спочатку знижується, а потім відновлюється. У разі ортостатичної гіпотонії механізм відновлення тиску "спрацьовує" пізніше, тому вставати таким людям потрібно повільно.
3. Знепритомнення після удару, травми голови, при сильному головному болю.
Це частий симптом при струсі мозку, судинних захворюваннях мозку. Також буває при мігренях, епілепсії. Обов’язково потрібно обстежитися у невропатолога.
4. Непритомнієте під час порушень ритму серця, яке швидко б’ється або навпаки "на ниточці". Обличчя блідніє, людина пітніє, відчуває задишку.
При деяких аритміях погіршується кровопостачання всіх органів, у тому числі і в головному мозку. Це призводить до непритомності. У такому разі потрібно покласти під язик нітрогліцерин, потім обстежитися у кардіолога.
5. Ви занадто "завзято" дотримуєтеся дієт, внаслідок чого ваша вага зменшилася за дуже короткий термін.
Не можна різко знижувати свою вагу. Непритомність у цьому разі – лише "квіточки". Далі вам можуть загрожувати загострення хронічних хвороб, зниження імунітету і ще великий букет недуг. Тож худніть поступово.
Перша допомога
- собі: якщо ви відчуваєте, що ось-ось знепритомнієте, починайте дихати якомога глибше, розстібніть тісний одяг, спробуйте сісти і у жодному разі не заплющуйте очі.
- сторонньому: якщо поряд з вами людина знепритомніла, спробуйте посадити її, але так, щоби голова не закидалася назад, розстібніть верх одягу, прикладіть до чола щось холодне. Потім починайте масажувати мізинці і великі пальці рук, сильно натискаючи на них.
Повернутися назад