Вчимося кататися на гірських лижах

Приблизно за тиждень до поїздки на гірськолижну базу починайте фізичну підготовку до майбутнього катання, інакше буде дуже важко. Допоможуть прості вправи – нахили корпуса та присідання, стрибки на місці та по сходах, "велосипед". Робити вправи треба щодня по півгодини.
Вирушаючи на трасу, візьміть із собою запасні шкарпетки та рукавиці.
Не нехтуйте сонцезахисними окулярами, але уникайте тих, що мають металеву оправу. Вони можуть примерзнути до вологого обличчя і до того ж – травмонебезпечні.
Підбираючи спорядження у прокаті, обов’язково скористайтеся допомогою фахівця, не покладайтеся на інтуїцію. Здебільшого початківцям радять брати досить короткі лижі, звужені посередині. Іноді на лижах для початківців є спеціальне маркування – easy carving. Особливу увагу зверніть на кріплення. Його безпечність неважко перевірити: вдарте по черевику кулаком – збоку і ззаду. Від цього кріплення має розкритися.
Перед спуском передусім навчіться добре стояти на лижах. Для цього треба стати перпендикулярно до траси. Якщо не падаєте – можна починати спуск.
Будьте готові до падінь – із цього починають усі. Намагайтеся не падати на спину – це найбільш небезпечно, спрямовуйте тіло вбік. Підіймаючись після падіння, знову намагайтеся стати перпендикулярно до схилу і зафіксувати таке положення.
Важливо також освоїти техніку втримання рівноваги на загрозливих ділянках траси. Потрапивши на лід, виступ, виїмку або іншу перешкоду, намагайтеся якнайшвидше опустити руки донизу і прийняти напівсидячу стійку. В такому положенні тіло саме встановить рівновагу. Будьте готові до болю у м’язах після першого дня катання. "Лікуватися" найкраще у сауні.
Повернутися назад