DataLife Engine > --- > У Карпатах – домашні продукти і справжні гуцули

У Карпатах – домашні продукти і справжні гуцули

У розпалі літа одним з найактуальніших питань залишається: "Де можна близько, недорого і при цьому повноцінно відпочити?". У такій ситуації, мабуть, найкращим варіантом є рідні Карпати.

У гірських районах області – Вижницькому, Сторожинецькому та Путильському – місцеві жителі вже давно звикли до туристів і радо їх приймають. Навіть якщо не вдасться влаштуватися у готелі, приватні підприємці гостинно приймуть у своїх оселях. Проте все-таки бажано домовлятися про відпочинок заздалегідь. Прихильники зеленого туризму можуть звернутися на сайт обласної державної адміністрації (www.bukoda.cv.ua ), де розміщено анкети приватних підприємців, котрі готові надати послуги туристам.

У Вижниці є і домашній хліб, і гаряча вода

Як повідомили у Вижницькій райдержадміністрації, в цьому гірському районі є кілька баз та пансіонатів, де можна відпочити. Серед них одна з найбільших туристичних баз – пансіонат "Черемош". Проживання тут коштує 40 гривень, включаючи триразове харчування. На території бази є сауна та гаряча вода, на відміну від будиночків біля пансіонату, де лише холодна вода. За окрему плату вам організують екскурсії визначними місцями Вижниці чи просто прогулянку горами.

Пансіонат з лікування матері і дитини "Зелені пагорби" розташований на схилі гір Національного природного парку "Вижницький". Вартість путівки коливається в межах 400 гривень (на 18 днів). Харчування чотириразове, за необхідності – дієтичне. До ваших послуг – бібліотека, більярдна, будинок дозвілля та пляж на березі річки Виженка.

Та найбільше охочих – відпочити у приватному секторі. Місцеві підприємці, чудово усвідомлюючи це, організують вам відпочинок, який має чимало переваг. Це насамперед сімейна атмосфера, домашня кухня і спілкування зі справжніми гуцулами. За 20-30 гривень до ваших послуг – окрема кімната, гаряча вода, прогулянки за грибами, домашній хліб та річка неподалік.

У Путилі найкращий відпочинок – на полонинах

Валентина Буняк, заступник голови Путильської райдержадміністрації:

– У нашому районі є лише одна туристича база "Лостун". Тут ви зможете по-справжньому відпочити від цивілізації. Проживання – у дерев’яних будиночках, де немає ні гарячої води, ні домашніх зручностей. Зате є дивне відчуття свободи та єдності з природою серед чудових гір і полонин.

Якщо вам не сподобався такий відпочинок на природі, вирушайте до сусідніх сіл, де місцеві жителі нададуть житло з усіма необхідними зручностями.

У Сторожинецькому районі можна вполювати дикого кабана

Мабуть, найбільше Сторожинеччина приваблює туристів своїми мінеральними водами, джерела яких знаходяться в селищі Красноїльськ, селах Банилів-Підгірний, Стара Красношора, Буденець, Кам’яна, Михальча. Як розповіла Ніна СЕРЕЦЬКА, керівник апарату Сторожинецької райдержадміністрації, відпочити туристи можуть на розкішній базі "Аква-Плюс", де є денний майданчик, пляжі, дискотеки. Тобто ви платите 10 гривень за в’їзд на територію оздоровчого комплексу і вибираєте розваги там за власними вподобаннями. Наприклад, прогулянка на човні коштує 10 гривень, а потанцювати зможете після 19.00 у ресторані. А ось жити доведеться у наметі, тому що відповідних кімнат там немає.

За 75-90 гривень за добу вас приймуть до себе й місцеві жителі, які потішать гостей домашніми продуктами (молоком, сиром, яйцями), а також дарами лісу (грибами, ягодами, медом). Для любителів мисливства навіть є можливість вполювати дикого кабана, качку, оленя.

Петро БРИЖАК, начальник управління з питань туризму ОДА:

– В області відпочити є де. Особливо популярним зараз став зелений туризм. До нас охоче приїжджають гості з-за кордону, яким подобається домашня їжа, прогулянки з місцевими жителями, різноманітні поїздки. Для господарів, які займаються зеленим туризмом, ОДА організовує різні заохочувальні акції. Цього року кращі з них були опубліковані у журналі "Туризм України". Зараз у нас триває підготовка до зимового сезону, адже ми минулого року почали будівництво об’єктів масового зимового відпочинку в горах. Наприклад, у Миговому будується великий туристичний комплекс, де будуть котеджі на 200 осіб, ресторан, пляжі, майданчики.


Варто відвідати:


* Вижницький район

Жіночий монастир на Анниній горі, де, за розповідями місцевих жителів, сталося не одне диво.

Вижницький національний природний парк.

Старовинну дерев’яну Іванівську церкву, побудовану 1792 року.


* Путильський район

Знамените урочище Протяте Каміння. Соколиний Камінь.

Печеру Олекси Довбуша.

Озеро Гірське око (біля підніжжя гори Творилець), яке має форму намистини, і таємницю походження якого ще досі не розгадано.

Музей-садибу Ю.Федьковича у селищі Путила.



* Сторожинецький район

Костел Святої Анни, збудований 1794 року в готичному стилі (м. Сторожинець).

Красноїльське лісництво, де можна побачити бук, якому понад 200 років.

Джерела мінеральних вод (селище Красноїльськ, села Банилів-Підгірний, Стара Красношора, Буденець, Кам’яна, Михальча).

Дерев’яну церкву святих архангелів Михайла і Гавриїла "хатнього" типу (м. Сторожинець).




Повернутися назад