DataLife Engine > --- > Бліді нігті – ознака недокрів’я

Бліді нігті – ознака недокрів’я

Ми мешкаємо в ендемічній зоні, що зумовлює патології щитовидної залози у зв’язку із браком в грунті Прикарпаття йоду та деяких мікроелементів, які є необхідними для обміну речовин в організмі.

– Нерідко зазначена недостатність без проявів клінічної патології з боку цих залоз провокує атрофічні зміни нігтів, що спричинюють появу на них світлих плям, або поперечних смуг, що рухаються до краю нігтя за його росту. Часто такі явища супроводжуються і зміною фактури нігтів – вони втрачають блиск, – розповідає доктор медичних наук, професор медичного університету Микола Шаплавський. – Патологія ендокринних залоз є у нас найбільш вірогідною. Окрім дифузного токсичного зобу та недостатньої функції щитовидної залози, дистрофії нігтів характерні для інших наслідків порушень гормональної функції гіпофізу.

Найчастіше зазначені зміни супроводжує гіповітаміноз вітамінів А, D, E, K та F. Саме ця група вітамінів мало засвоюється за хронічної патології печінки, глистових інвазій – загалом за хронічної та гострої патології шлунково-кишкового тракту.

– Чи змінюється форма нігтів під час інших хвороб?

– Так. Вони бувають вродженого і набутого характеру і проявляються у зміні величини нігтів, їх форми, фактури і кольору, виникненням ламкості.

Так, наприклад, блідий колір вказує на анемію, червоний – на поліцитемію, синюватий – на серцево-судинну недостатність. Зміна форми і кератинового шару нігтів часто супроводжує інфекційні захворювання шлунково-кишкового тракту, малярію, скарлатину тощо.

Часто атрофічні зміни нігтів є наслідком патології нервової системи (невритів, розсіяного склерозу, атеросклерозу). Іноді такі прояви супроводжують і ревматизм.

Діагностування змін нігтів – справа лікарів різних спеціальностей. Такого роду діагноз ставиться не заочно.

– Як треба доглядати за нігтями?

– Перш за все – дотримуватися гігієни рук. Не можна користуватися металічними предметами, мийними засобами, які можуть руйнувати анатомічне утворення нігтів.

Дуже часто відбувається деформація нігтів у зв’язку із некваліфікованим манікюром. У такий спосіб допускається руйнування нігтьового валика, що призводить до появи поздовжніх смуг або навіть розщеплення нігтя та поздовжньої ламкості. Раджу робити манікюр лише у спеціалістів. А коли змінилися колір та форма нігтів, звертайтеся до лікаря.



Повернутися назад