DataLife Engine > --- > Чому потерпаємо від застуд влітку

Чому потерпаємо від застуд влітку

Застуди асоціюються у нас насамперед із холодною порою року. Влітку нібито тепло, але досить часто з’являється нежить, слабкість. Отож гострі респіраторні захворювання можуть "підстерегти" і спекотного дня.

Визначити віруси немає можливості

– Нинішнього року в липні у Чернівцях зареєстровано понад п’ять тисяч випадків гострих респіраторних захворювань, – розповідає завідувач епідеміологічного відділу міської СЕС Ірина ВОСТРІКОВА. – Причому серед хворих – понад дві тисячі дітей до 14-ти років.

Взимку ми реєструємо понад десять тисяч хворих на ГРЗ, і вже два роки поспіль влітку кількість хворих – понад п’ять тисяч осіб. Ці цифри не перевищують норми.

Не можна сказати, що чернівчани потерпають від якогось невідомого вірусу влітку, адже визначають лише клінічний діагноз, а ось вірусологією у нас практично ніхто не займається. Віруси вибірково досліджують лише взимку, коли відбувається значне збільшення кількості хворих.

За словами Ірини Северинівни, влітку до застуд призводять холодні напої і кондиціонери, які можуть переохолодити організм. Окрім того, сприяє ГРЗ і перепад температур, коли, наприклад, зранку холодно, а вдень спекотно.

Факторів для застуди достатньо

Усі застудні захворювання – це вірусні захворювання, а віруси діють однаково будь-якої пори року. Влітку віруси нікуди не зникають, вони продовжують "гуляти", особливо в ослаблених організмах. Тому навіть спекотної пори достатньо "кандидатів" на інфікування. Іноді й спека може бути чинником, який ослаблює імунну систему.

Щодо холодного і вологого повітря, то його роль у виникненні ГРЗ другорядна. Це лише середовище, у якому збудники довше зберігають життєздатність і, відповідно, легше поширюються на відстані. Але можуть бути умови для застуди і влітку. Наприклад, накупатися у морі чи на річці, змокнути під дощем, напитися холодної води. А "знайти" протяги влітку зовсім не проблема, тим більше, коли доводиться зіштовхуватися дедалі частіше з такими потрібними приладами, як кондиціонери. Саме вони досить часто створюють найпідступніші протяги – вузько направлений потік не просто прохолодного, а іноді крижаного повітря.



Повернутися назад