Вибори голови: спроба четверта

Теофіл Бауер, який після звільнення з посади голови облдержадміністрації жодного разу не брав участі в роботі сесії облради, підтвердив, що до перемоги помаранчевої революції не мав бажання заходити до сесійної зали. А тепер йому приємно, що демократичні перетворення торкнулися і депутатського корпусу. Своє звільнення з посади губернатора він назвав політичним, яке впроваджувалося не по-людськи, з порушенням чинного законодавства. Він запевнив, що ніколи не буде в опозиції до влади і ніхто цього не дочекається. Т. Бауер нагадав про економічні успіхи регіону перед його звільненням та те, що у день його відставки на казначейських рахунках залишилися нерозподіленими 3,5 мільйона гривень.
Частина депутатів почала згадувати Теофілу Бауеру його старі гріхи: фальсифікації виборів у 2002 році, авторитарний стиль керівництва. На що екс-губернатор зауважив, що у нього переважав авторитарний стиль, але за два роки відбулися позитивні зміни. Теофіл Бауер запевнив, що 21 квітня під час візиту президента Ющенка до Бухареста інформував його про своє бажання повернутися працювати в Україну і зустрів розуміння. Він також пообіцяв, що після обрання головою облради подасть заяву про відставку з посади посла.
До промови кандидата Олександра Грушка, яка більше нагадувала коротку лекцію з теорії місцевого самоврядування, депутати не прислухалися, а навпаки, жваво гомоніли. Він заявив, що головним у роботі голови облради вбачає не силу, а професіоналізм та чесність. Олександр Грушко пообіцяв посилити контрольні функції облради, працювати над залученням до області інвестицій, домогтися використання місцевих ресурсів нафти і газу в інтересах громади.
У першому турі з депутатів, які взяли участь у голосуванні, 36 підтримали Теофіла Бауера, 44 – Олександра Грушка, 10 проголосували проти обох кандидатів. Під час повторної спроби до списку кандидатів на посаду голови облради приєднався депутат від Заставнівщини Іван Бурдейний. За другої спроби Теофіла Бауера підтримали 32 депутати, Олександра Грушка – 44, Івана Бурдейного – 6. Проти всіх проголосували 9 депутатів, один бюлетень визнали недійсним. Втретє до бюлетеня, згідно з регламентом обласної ради, внесли прізвища Т. Бауера і О. Грушка, які набрали під час другої спроби найбільшу кількість голосів. За Т. Бауера проголосували 27, О. Грушка – 49, проти всіх – 14, один бюлетень визнано недійсним.
Отож рада, хоча й тимчасово, залишилася без голови. Але повернення в регіональну політику Т. Бауера має добре попсувати післяреволюційний сон "помаранчевих" чиновників. До того ж ніхто з нинішньої облдержадміністрації не парився з Ющенком у сауні в Георгія Березовського у Сторожинецькому районі у 2000 році, як це робив Т. Бауер (аж зламав собі руку, сарака), не був єдиним губернатором України, який у 2001 році під час відставки уряду Ющенка підтримав його публічно, за що отримав "по голові" від тодішнього глави президентської адміністрації, а нині спікера
В. Литвина (теж доволі лояльного до Т. Бауера політика), і не мав тривалий час досить дружніх стосунків з тоді віце-прем’єром, а зараз главою уряду Юлією Тимошенко. Тому списати його з політичної шахівниці навряд чи вдасться. Політика на Майдані скінчилася, а під килимом – залишилася. До того ж контроль з боку Т. Бауера над третиною облради є немалим козирем у регіональній політичній боротьбі та його спробах повернутися або у представницьку, або у виконавчу владу. Отож цей тиждень, очевидно, минув у таємних переговорах з депутатами обласної ради як представників команди Т. Бауера, так і представників облдержадміністрації, висуванцем яких є О. Грушко.
А заради об’єктивності варто додати, що будь-яка спроба розворушити "політичне болото" навіть з боку такої неоднозначної і суперечливої фігури, як Теофіл Бауер, є позитивною. Бо після цього усі "слуги народу", які живуть на гроші платників податків, починають виявляти підвищену активність і можуть навіть зробити щось корисне для суспільства.
Повернутися назад