Місто візьметься за аеропорт і тепломережу

– "Облтепломережа" як підприємство залишиться, місто бере лише котельні та мережі, які забезпечують теплом будинки, – пояснив директор департаменту економіки Іван БОЙКО. – Міську тепломережу вже створено два роки тому на базі котелень шкіл, дитячих садочків, які не обслуговує "Облтепломережа", але підприємство фактично не функціонує. "Облтепломережа" забезпечує теплом не лише Чернівці, а й Новодністровськ, Сокиряни та деякі інші населені пункти. І там кожна місцева рада повинна взяти на баланс свої котельні. Ця процедура передачі об’єктів відбувається у всій області. Однак загалом про підприємство "Облтепломережа" з усіма його боргами не йдеться. Зрозуміло, питання під час поділу виникатимуть – приміром, з лімітом газу. Зараз ми дали згоду на прийняття у комунальну власніть, далі обласна рада повинна ухвалити рішення і передати нам. Якщо всіх формальностей буде вчасно дотримано, новий опалювальний сезон восени Чернівці розпочнуть з "Міськтепломережею". Позиція обласної ради відома, вона не проти – управління житлово-комунального господарства краю отримало доручення підготувати документи на сесію.
Міська влада давно говорила про необхідність забезпечення
чернівчан теплом саме міською комунальною структурою. Адже в обласному бюджеті немає коштів на "Облтепломережу". Натомість, як сказав на сесії міський голова Микола ФЕДОРУК, Чернівці готові щороку вкладати у підтримку тепломережі 2-3 мільйони гривень.
Зате аеропорт передаватиметься місту як цілісне підприємство. Обласна рада вже дала згоду на передачу, але має ухвалити ще одне рішення. За словами директора департаменту житлово-комунального господарства міста Олександра ШУМЕЙКА, вже цього року з бюджету передбачено виділити два мільйони на реконструкцію злітно-посадкової смуги. Якщо негайно не здійснити цієї реконструкції, Чернівецький аеропорт може втратити статус міжнародного. Місто планує виділяти кошти на розвиток аеропорту й надалі.
Повернутися назад