DataLife Engine > --- > Хто винен? Невістка!

Хто винен? Невістка!

Перші дні появи невістки чи зятя в сім’ї стосунки між батьками й молодятами сповнені ейфорії після гучного весілля, спогадів про свято. Однак досить швидко захоплення випаровуються, і в поповненій родині дедалі більше відчувається присутність чужого. Фахівці пояснюють виникнення конфліктів між свекрухою-тещею із невісткою-зятем тим, що батьки стриймають нову людину, як додаток до своєї кровиночки. Тому підсвідомо вони прагнуть "обробити" чужого, щоби його (її) "поганий" вплив не зіпсував рідну дитину. Чим більше батьки прагнуть утримати своїх дітей біля себе, тим більше виникає конфліктів у стосунках свекруха-невістка, теща-зять.
Часто спроби підкорити молоду сім’ю батьки виправдовують тривогою і турботою про них. Свекруха вважає, що невістка повинна робити так, як це заведено у родині її чоловіка. За таких умов конфлікту не уникнути, якщо молода сім’я живе разом із батьками. Фактично свекруха вступає у боротьбу з невісткою за сферу впливу і її головна зброя – невдячність невістки за неоціненну допомогу свекрухи.
Психологи називають ще одну причину виникнення конфлікту – ревнощі і власництво. Часто предметом "поділу" виступає спочатку рідне чадо, а згодом і новонароджене немовля. Не у завидній ситуації опиняється чоловік – фактично між мамою і дружиною. Але тут, як ніколи, він повинен проявити свій характер. Він повинен чітко визначитися: або він залишається слухняним маленьким синочком, або стає головою власної сім’ї і опорою для дружини. На жаль, догодити усім неможливо, і чоловікова пасивна позиція лише сприятиме розвиткові конфлікту.


Як уникнути конфлікту?
- І свекруха, і невістка повинні зрозуміти, що кожна із них є новою людиною у родині і кожна має особисті інтереси, звички, уподобання. Їх не потрібно розуміти, переймати і любити, їх просто треба поважати.
- Насправді з-поміж усіх свекрух можна виділити "хороших". Вони усвідомлюють справжні причини своєї поведінки і заради спокою та миру в сім’ї не дають їм виявлятися.
- Навчіться сприймати чуже і не схоже, не утискайте чужих інтересів, намагайтеся бути гнучкими у стосунках, не бійтеся не лише сказати про свою незгоду, але й чесно визнати свою неправоту.
- Дійте в інтересах дітей, усвідомлюйте свою відповідальність за них і контролюйте свою поведінку.
- Не все дається одразу, і хороші стосунки будуються з часом. Не вимагайте від іншого поводитися відповідно, не змінюючи нічого особисто. Робіть кроки назустріч.
- Старше покоління повинно зрозуміти, що в їхнього онука є свої батьки, які несуть цілковиту відповідальність за дитину. Саме вони визначають, що і як потрібно дитині. Завдання бабусь та дідусів ідтримувати молоду сім’ю, допомагати, але не диктувати.
- Відповідальність за конфлікт між свекрухою та невісткою несуть обидві сторони. Тому миритися і пробачати також повинні вони обидві.
- Часто свій негативний досвід невістки свекруха підсвідомо переносить на стосунки між нею та її молодою невісткою. Конфлікт наче зберігається у поколіннях. Тому бажання "відігратися" треба відомо долати.
- Молодому поколінню треба вчитися бути незалежним від чужої думки. Головне – бути впевненим у тому, що ваша думка також має право на існування, і на неї повинні зважати, навіть якщо ви молоді.
- Часто тривають нескінченні конфлікти, доки два покоління живуть під одним дахом. Варто роз’їхатися, і проблеми зникають.




Повернутися назад