Хто винен? Невістка!
Часто спроби підкорити молоду сім’ю батьки виправдовують тривогою і турботою про них. Свекруха вважає, що невістка повинна робити так, як це заведено у родині її чоловіка. За таких умов конфлікту не уникнути, якщо молода сім’я живе разом із батьками. Фактично свекруха вступає у боротьбу з невісткою за сферу впливу і її головна зброя – невдячність невістки за неоціненну допомогу свекрухи.
Психологи називають ще одну причину виникнення конфлікту – ревнощі і власництво. Часто предметом "поділу" виступає спочатку рідне чадо, а згодом і новонароджене немовля. Не у завидній ситуації опиняється чоловік – фактично між мамою і дружиною. Але тут, як ніколи, він повинен проявити свій характер. Він повинен чітко визначитися: або він залишається слухняним маленьким синочком, або стає головою власної сім’ї і опорою для дружини. На жаль, догодити усім неможливо, і чоловікова пасивна позиція лише сприятиме розвиткові конфлікту.
Як уникнути конфлікту?
- І свекруха, і невістка повинні зрозуміти, що кожна із них є новою людиною у родині і кожна має особисті інтереси, звички, уподобання. Їх не потрібно розуміти, переймати і любити, їх просто треба поважати.
- Насправді з-поміж усіх свекрух можна виділити "хороших". Вони усвідомлюють справжні причини своєї поведінки і заради спокою та миру в сім’ї не дають їм виявлятися.
- Навчіться сприймати чуже і не схоже, не утискайте чужих інтересів, намагайтеся бути гнучкими у стосунках, не бійтеся не лише сказати про свою незгоду, але й чесно визнати свою неправоту.
- Дійте в інтересах дітей, усвідомлюйте свою відповідальність за них і контролюйте свою поведінку.
- Не все дається одразу, і хороші стосунки будуються з часом. Не вимагайте від іншого поводитися відповідно, не змінюючи нічого особисто. Робіть кроки назустріч.
- Старше покоління повинно зрозуміти, що в їхнього онука є свої батьки, які несуть цілковиту відповідальність за дитину. Саме вони визначають, що і як потрібно дитині. Завдання бабусь та дідусів ідтримувати молоду сім’ю, допомагати, але не диктувати.
- Відповідальність за конфлікт між свекрухою та невісткою несуть обидві сторони. Тому миритися і пробачати також повинні вони обидві.
- Часто свій негативний досвід невістки свекруха підсвідомо переносить на стосунки між нею та її молодою невісткою. Конфлікт наче зберігається у поколіннях. Тому бажання "відігратися" треба відомо долати.
- Молодому поколінню треба вчитися бути незалежним від чужої думки. Головне – бути впевненим у тому, що ваша думка також має право на існування, і на неї повинні зважати, навіть якщо ви молоді.
- Часто тривають нескінченні конфлікти, доки два покоління живуть під одним дахом. Варто роз’їхатися, і проблеми зникають.
Повернутися назад