DataLife Engine > --- > Фараонова мураха небезпечна для оселі і здоров’я

Фараонова мураха небезпечна для оселі і здоров’я

У багатьох міських квартирах з’явилися раніше невідомі квартиранти – крихітні жовто-руді мурашки. Їх назвали фараоновими. Надзвичайно рухливі та ненажерливі мурахи оселяються у дерев’яних порожнинах, між поверхами, у підлозі, у щілинах біля батарей, у підвіконнях, теплих підвалах і на горищах. Особливо мурахи полюбляють оселятися в кухні, де є вільний доступ до їжі.
У мурашиній сім’ї нараховується до мільйона робочих особин, декілька сотень самиць-цариць і до 50 самців. Кожна робоча мурашка чітко виконує свої функції у складно організованому мурашиному суспільстві. Теплої пори року мурашине населення суттєво зростає. Мурахи з’являються там, де температура протягом календарного року не знижується нижче +20 °С. В умовах квартири фараонова мураха снує скрізь у пошуках їжі. Комаху можна побачити в книжках, квіткових горщиках і навіть у ліжку. Раніше вважали, що фараонові мурахи для людини зовсім нешкідливі. Однак нині доведено, що вони здатні переносити збудників багатьох інфекційних хвороб, викликати різноманітні шкірні захворювання та алергію.


До теми
Цю мураху назвав фараоновою (Monorium pharaonis L.) славетний науковець Карл Лінней, якому її передали занепокоєні співробітники одного з музеїв. Її знайшли на мумії фараона. Ймовірно, туди комаха потрапила у пошуках їжі.
Фахівці-ентомологи вважають, що до України фараонова мураха потрапила досить давно з Африки, разом із імпортованими фруктами. Першопочатковим середовищем її існування були теплі підвали і склади, котрі забезпечили оптимальні умови розмноження і стали плацдармом для подальшого наступу. Підземні комунікації дозволяють "фараонам" розповсюджуватися у межах міста з небаченою швидкістю і успішно завойовувати нові квартири. "Іноземні гості" здатні поїдати будь-що.


Як позбутися фараонових мурах?
Боротьба із цими комахами зазвичай тривала і складна. На жаль, мурах помічають лише тоді, коли у помешканні вже встигла отаборитися ціла сім’я або навіть поселення. Гарантії, що мурахи зникнуть раз і назавжди, немає. Спробуйте застосувати одразу декілька методів:
- Треба знайти гніздо: простежте за маршрутом комах, і ви обов’язково знайдете щілину чи дірку в штукатурці. Залийте туди гас, скипидар, можна й рослинну олію. Для цього краще використати одноразовий шприц.
- Застосуйте фірмові аерозольні препарати. У господарських магазинах за 8-12 гривень продаються препарати для винищення мурах, тарганів, інших комах. Також можна використати й китайський олівець проти комах.
- Зробіть у квартирі старанну ревізію – перегляньте запаси продуктів, розберіть мотлох, перекрийте для мурах доступ до води. Вночі вони часто залазять у чайники, в акваріум, горщики з квітами.
- Розставте отруйні пастки. У невелику тарілку накришіть 10 грамів білого хліба, залийте столовою ложкою води, зверху посипте сумішшю з однієї чайної ложки цукру і половини чайної ложки борної кислоти чи бури. Приманки ставлять у тих місцях, де мурашки з’являються найчастіше. Воду потрібно потроху підливати, щоби хліб не висихав. Пекарські дріжджі мурахи також не люблять: у пасту з дріжджів додають трохи меду чи варення. Ефективною є пастка із цукрового сиропу, котрий містить 0,02% піретроїдного інсектициду карате. Робочі мурашки не тільки самі з’їдають отруєну принаду, а й годують нею личинок та інших членів мурашиного поселення.
- Розкидайте зубці часнику в місцях масової появи комах. Також можна розсипати й звичайну сіль.




Повернутися назад