Взуттю для малюків – особлива увага

Трохи анатомії
Придивіться до ніжок дитини – вони дуже відрізняються від "дорослих" ніг. Річ у тому, що дитячі стопи ще не сформувалися і складаються головним чином із хрящової тканини, а поверх неї – прошарок жиру, який знижує чутливість. Тож коли малюка взуття тисне, він може цього не відчувати, а стопа тим часом непоправно деформується. Лише до шести років ніжка дитини повинна "закостеніти".
Матеріали
Шкіра або натуральна тканина – найкращі матеріали для дитячого взуття. Вони "дихають", ніжка у них не пітніє, а якщо і спітніє, то волога швидко випаровується, не створюючи загрози для ніжної шкіри. Крім того, шкіра – пластичний матеріал: шкіряне взуття з часом пристосовується до індивідуальної анатомічної будови стопи, а шкірзамінник – ніколи.
Утім, сьогодні існують високотехнологічні шкірзамінники, які мають усі позитивні властивості шкіри і навіть у чомусь її перевершують. Зокрема, вони більш довговічні. Але взуття з таких матеріалів трапляється у нас нечасто і коштує дорого.
Підошва
Огляд дитячого взуття слід починати з підошви. Вона повинна бути гнучкою, еластичною. Зігніть черевичок: мисик і п’ятка повинні зійтися. Якщо цього не відбувається, краще не купуйте таке взуття – воно натиратиме дитині ніжку.
Важливо також, щоби був маленький підборик – 5-15 міліметрів. Цілком пласка підошва – неприпустима, вона шкодить розвиткові ніжки та псує ходу.
Важливий чинник – наявність супінатора. Його можна побачити на внутрішньому боці черевичка. Він повинен бути не надто великим і не дуже малим, але його цілковита відсутність призведе до розвитку плоскостопості. Саме тому ортопеди категорично проти м’яких тапочок. Навіть для літа слід шукати сандалики із супінаторами.
Задник
Ця частина взуття має надзвичайно велике значення (для дорослих, до речі, також). У дитячому взутті задник повинен бути досить жорстким, високим і з відповідним анатомічним вигином, щоби добре фіксував п’ятку. Добре також, щоби задник був суцільним, без шва.
Мисик, фурнітура
Забудьте про модні віяння, коли обираєте взуття для дитини. У туфельках, черевичках, кросівках, чобітках для малюка мисик завжди повинен бути широким.
Найкраща застібка для дитячого взуття – "липучка". Така застібка пластична – вона допомагає легко регулювати повноту. А головне – дитина сама дає собі раду з "липучками", не те що зі шнурками. Саме тому "липучки" страшенно подобаються вихователям і няням у дитсадках.
Однак не варто відмовлятися і від взуття на шнурках, якщо за всіма іншими параметрами воно підходить дитині. Зрештою, здоров’я та комфорт вашого малюка найважливіші, і завжди знайдеться дорослий, який допоможе йому зі шнурками.
Розміри
Ви не прогадаєте, якщо оберете пару взуття на сантиметр більшу за розмір стопи. Якщо купити "впритул", то взуття швидко почне тиснути, якщо занадто велике – дитина буде шпортатися. Зважте також, що влітку ніжка трохи набрякає, а взимку потрібні теплі шкарпетки та ще й трохи простору для тепла.
Повернутися назад