DataLife Engine > --- > Саджанці для чудового саду

Саджанці для чудового саду

Весна вже настала, тому незабаром з’явиться робота на дачах та городніх ділянках. Потурбуватися про деякі городні речі можна і зараз, незважаючи на не дуже теплу погоду. Наприклад, на виставці "Буковинська весна-2006" пропонували саджанці різних плодових дерев та троянд. Їх можна купити зараз, а із садінням трохи зачекати.
Незалежно від часу купівлі і віку саджанців до садіння їх зберігають у землі. Якщо прикопати ніде, саджанці можна зберігати у приміщенні – на балконі, в сараї, підвалі, обгорнувши поліетиленовою плівкою і зволоживши коріння мокрими тирсою, ватою, папером.
За день до садіння саджанці витримують у воді, а під час садіння коріння змочують у густій грунто-глиняній бовтанці. Перед зануренням у бовтанку уважно оглядають кореневу систему, обрізають кінчики коренів на 1-2 сантиметри до здорової тканини (білої деревини і зеленуватої кори) і знищують поламані гнилі корінці.
Під час садіння кореневу систему розправляють у ямі рівномірно, щоби коріння не згиналося, а землю потрібно притоптати, щоби саджанець важко було з неї витягнути.
Якщо садите дерева дворічні чи старші, то через 3-4 дні після садіння, коли земля в ямах осяде, підв’язують їх до кілка з південного боку.
Дерева, посаджені навесні, обрізають одразу після садіння. Щоби сформувати крону у "весняного" саджанця, його одразу ж зрізають на висоті 70-80 сантиметрів від землі. Справжнє обрізання дерева починають робити лише з 5-6 року за умови хорошого квітнення і високого врожаю.
Якщо навесні вирішили посадити також ягідні кущі, ямки копають під розмір кореневої системи. Якщо грунт не дуже плодючий, посадкові ями копають завширшки 50-60 сантиметрів, глибиною – до 40 сантиметрів і заправляють добривами. Якщо грунт недостатньо вологий, рослини одразу ж після висаджування поливають – відро води на 3-5 рослин.


Як купити саджанці
- Остерігайтеся сортів, які привезли з півдня. Непристосовані до грунтово-кліматичних умов нашої зони, вони не будуть тішити врожаєм і можуть загинути суворої зими.
- Купуючи саджанці, з’ясуйте, які вони за скороплідністю. Скороплідні сорти починають плодоносити на 3-4-й рік після садіння, середньоплідні – на 5-7 рік, пізньоплідні – на 8-15-й рік.
- Зверніть увагу на скоростиглість саджанців, які поділяються на літні, осінні, зимові. Літні сорти дозрівають наприкінці липня– на початку серпня, як правило, зберігаються кілька днів. Осінні сорти дозрівають у вересні. Вони набуваюють смакових якостей за 2-3 тижні після збирання врожаю. Зимові сорти досягають зрілості на початку жовтня. Плоди зберігаються декілька місяців, перш ніж набути хороших смакових якостей.
- Більшість сортів зав’язують плоди тільки за опилення пилком інших сортів. Тому на ділянці потрібно мати не менше 2-3 дерев різних сортів.
- Найкраще купувати саджанці-однолітки з добре розвинутою кореневою системою.




Повернутися назад