Не відкладайте будильник "ще на 5 хвилин". Сомнологиня пояснила, як це псує ваш день

Багато хто зранку відкладає будильник на кілька хвилин, сподіваючись "доспати". Але це - хибна стратегія.
Про те, чому краще вставати одразу, і як правильно починати ранок, розповіла сомнологиня Дар'я Пилипенко в інтерв'ю РБК-Україна (проєкт Styler).
{reklama}
Що відбувається, коли ви відкладаєте будильник
"Організм реагує на це як на сигнал небезпеки, тому що це різкий звук. Будь-яка мелодія, навіть дуже тиха, вириває нас зі сну", - пояснює експертка.
Також будильник може спрацювати не в ту фазу сну, і буде важко прокинутися.
"Якщо ми його переставляємо, ми починаємо цикл заново. І знову поринаємо в дрімоту", - додає Пилипенко.
У результаті виникає так звана "інерція сну" - стан в'ялості та млявості, який у деяких людей може тривати до півтори години.
"Краще вставати все ж таки з першого разу і не досипати. Нічого тут не виграєте", - підкреслює сомнологиня.
Ідеальні перші хвилини після пробудження
Важливо дати собі час "прийти до тями" і уникати різких рухів.
"Найперше - це треба дати собі світловий посил в очі. Відкриваємо штори, підходимо до вікна. Якщо треба щось терміново виконати по роботі, поставте ноутбук біля вікна", - радить Пилипенко.
Також потрібно правильно підводитися з ліжка. Через бік поставте ноги, опирайтеся рукою та вставайте. Важливо мати опору, щоб нічого не потягнути та не бути в такому стані схожому до сп'яніння.
Що краще робити замість телефону
Сомнологиня радить уникати активності у перші 30 хвилин після пробудження.
"Потрібно увійти в день спокійно. Краще щось собі спланувати, щоб не було хаосу, тобто зняти оцей тремор мисленнєвий одразу вранці", - каже Пилипенко.
Також можна зробити спокійну зарядку без різких рухів. Далі - сніданок.
"Білковий сніданок - найкраще, що може бути. І тільки потім, через півтори-дві години, кава. Так, як часто ми робимо - відразу кава і на балкон - це не найкраще", - застерігає експертка.
Чи допомагає кава збадьоритися
"Чашка кави є психостимулятором, тому може допомогти збадьоритися. Однак після пробудження вона не буде працювати, тому що мають підвищитися рівні активізуючих гормонів, наприклад, кортизолу", - пояснює Пилипенко.
Каву краще пити через півтори-дві години після сніданку та за шість-вісім годин до сну.
"Деякі люди дуже чутливі, вони можуть навіть о 7:00 ранку випити, а об 11:00 ще відчувати ефект", - зазначає сомнологиня.
У другій половині дня від кави краще відмовитися.
"У нас такі реалії, що ми не знаємо, як пройде ніч. Краще, знаєте, своїми діями себе не підставляти хоча б", - наголошує експертка.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад