Підгоріла їжа? Ось чому її категорично не можна їсти

Вживання підгорілої їжі може бути шкідливим для здоров’я через утворення токсичних речовин. Вони можуть підвищувати ризик розвитку ракових захворювань та інших хронічних хвороб.
Про це повідомляє Daily Express.
{reklama}
Чим шкідлива підгоріла їжі
Коли їжа занадто довго піддається впливу високих температур, виникає реакція Майяра, яка посилює смак, може швидко перетворитися на небажані хімічні сполуки.
Пригоріла їжа - це більше, ніж проста помилка під час приготування їжі, ризики, пов’язані з нею, варіюються від втрати поживних речовин до потенційної небезпеки для здоров’я.
Хоча не кожен випадок легкого пригорання їжі призводить до жахливих наслідків, але постійне вживання пригорілої їжі може накопичувати шкідливі наслідки.
Один з продуктів, який зазвичай їдять трохи підгорілими - це тости.
Деталі дослідження
Згідно з різними науковими дослідженнями, підгорілі тости та картопля фрі можуть бути пов'язані з підвищеним ризиком раку, пошкодженням нервової системи та підвищеним ризиком дегенеративних захворювань через наявність можливих канцерогенів та нейротоксинів.
Акриламід - це хімічна речовина, яка природним чином утворюється в крохмалистих харчових продуктах під час щоденного приготування їжі за високої температури.
Хімічна реакція, яка це викликає, відома як реакція Майяра, яка "підрум’янює" їжу та впливає на її смак.
Акриламід широко використовується в промислових нехарчових цілях і присутній у тютюновому димі. Він також присутній у підгорілих тостах та інших пересмажених продуктах і може бути пов'язаний з раком та пошкодженням нервової системи.
Споживання підгорілих продуктів може викликати подразнення слизової оболонки шлунка і кишківника, що може призвести до болю чи неприємних відчуттів.
Що робити, щоб їжа не підгоріла
Щоб уникнути підгоряння їжі, можна дотримуватись кількох простих порад:
- регулярно перемішуйте їжу - це допомагає рівномірно розподіляти тепло і знижує ризик підгоряння, особливо при приготуванні страв на сковороді чи в каструлі
- контролюйте температуру - не перегрівати сковороду чи каструлю. Якщо температура занадто висока, їжа може швидко підгоріти
- використовуйте достатньо масла або рідини - коли ви смажите чи варите, намагайтесь використовувати достатньо масла, води або бульйону, щоб їжа не приставала до посуду та не підгоряла
- вибір правильного посуду - товсті стінки каструль і сковорідок рівномірно розподіляють тепло, що зменшує ризик підгоряння. Антипригарне покриття також допомагає
- не залишайте їжу без нагляду - обов’язково слідкуйте за їжею, особливо на високій температурі
- мікрохвильова піч - для деяких страв можна використовувати мікрохвильову піч, що дозволяє рівномірно прогрівати їжу
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад