DataLife Engine > новини / культура, шоу-бізнес > Починав свою творчість з Буковини: відомий співак Василь Зінкевич відзначає ювілей

Починав свою творчість з Буковини: відомий співак Василь Зінкевич відзначає ювілей

Починав свою творчість з Буковини: відомий співак Василь Зінкевич відзначає ювілей


Свій творчий шлях Василь Зінкевич розпочав не як співак, а як талановитий танцівник і дизайнер сценічного вбрання
Сьогодні, 1 травня, Народний артист, Герой України, фронтмен ВІА "Смерічка" й "Світязь" Василь Зінкевич відзначає день народження. Естрадному співаку виповнилося 80 років.

{reklama}

Василь Зінкевич народився в селі Васьківці Хмельницької області. Після школи Зінкевич навчався у Вижницькому училищі прикладного мистецтва імені В. Ю. Шкрібляка на спеціальності "художня обробка металу". Навчання довелося перервати: у 1966 році Зінкевича призвали до армії.

Повернувшись зі служби в армії, Зінкевич приїхав до Вижниці, щоб завершити навчання в художньому училищі прикладного мистецтва. Саме тут він очолив народний ансамбль танцю "Смеречина" як художній керівник. Окрім постановок танців, він самостійно створював сценічні костюми для всього колективу.

Творчі роботи Зінкевича отримали широке визнання: деякі з хореографічних композицій увійшли до Золотого фонду українського мистецтва, а розроблені костюми демонструвалися на виставках у Парижі. Однією з найвідоміших його постановок стала "Буковинська мозаїка".

Ще в студентські роки Василь Зінкевич проявляв себе як новатор у сфері моди — він поєднував народні елементи з сучасними силуетами, створюючи унікальні сценічні костюми. За його ескізами шили вбрання для творчих колективів, що вирізнялися своєю стилістичною оригінальністю.

У 1966 році молодий композитор Левко Дутковський, прагнучи зруйнувати шаблони радянської естради, створив при Вижницькому районному Будинку культури музичний ансамбль нового типу. Він назвав його "Смерічка" – на честь вічнозеленої ялинки, символу Карпатської молодості та краси. Колектив мав незвичне для того часу звучання: три електрогітари (соло, ритм, бас), ударна установка та електроорган. Ансамбль почав виконувати музику в стилі біґ-біт – це був сміливий мікс народної мелодики з елементами попу, року, гуцульського й буковинського фольклору.

"Смерічка" швидко здобула популярність серед молоді. На вечори у Вижницький Будинок культури приїжджали люди з навколишніх районів та з Чернівців, щоб танцювати під рок-н-рол, твіст, шейк і блюз. Місцева влада, зокрема Вижницький райком комсомолу на чолі з Феліксом Карчевським, підтримала новий рух. Атмосфера у Будинку культури була живою – молодь почувалася вільно, сама дбала про порядок і підтримувала дух спільноти.

Василь Зінкевич став першим солістом-чоловіком у жіночому колективі ВІА "Смерічка".



За рік після Зінкевича до "Смерічки" приєднується молодий співак Назарій Яремчук і розпочинається золотий час ансамблю. Тріо Зінкевича, Івасюка та Яремчука стало відомим на весь Радянський Союз після виконання "Червоної рути" у фіналі "Пісні року-1971" у Москві.

Зінкевича, Івасюка та Яремчука єднала не лише сцена, а й справжня дружба – вони разом ходили в гори. Після загибелі Івасюка Зінкевич із Яремчуком попри заборони відвідали його похорон, який став актом непокори радянській владі.

У Луцьку Василь Зінкевич став солістом ВІА "Світязь" під керівництвом Валерія Громцева. Колектив швидко здобув популярність, а Зінкевич став одним із найвідоміших українських співаків.

Творчість Зінкевича отримала визнання держави – він є почесним громадянином Луцька, Герой України, лауреат Державної премії Шевченка, має зірку на "Алеї зірок" у Києві та багато інших нагород.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram





Повернутися назад