Відмовтеся вже зараз: вчені назвали найшкідливіші для серця продукти

Якщо ви прагнете покращити загальне самопочуття, обов’язково включіть у свій раціон продукти, корисні для серця. Але кілька продуктів, які ви можете регулярно споживати, можуть саботувати ваші зусилля.
Про це пише NV.
{reklama}
Їжа, багата цукром, алкоголь і смажене — очевидні речі, які слід виключити зі свого раціону в ім'я довголіття, але лікарі мають додати до цього списку ще один: оброблене м’ясо.
Експерти кажуть, що м’ясо на обід, бекон, ковбаси, в’ялене м’ясо та м’ясні консерви потенційно шкідливі для здоров’я вашого серця, якщо їх споживати в надлишку. "Багато досліджень показали, що вони негативно впливають на здоров’я та збільшують ризик серцево-судинних захворювань", — сказав Франсіско Лопес-Хіменес, доктор медичних наук, кардіолог із клініки Майо, про продукти, які не слід їсти. "Доведено, що багато речовин, які використовуються в процесі консервування м’яса, збільшують ризик раку, гіпертонії та інших захворювань".
Дослідження 2021 року, опубліковане в The American Journal of Clinical Nutrition, відстежувало споживання м’яса 135 000 людей і виявило, що споживання обробленого м’яса значно підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Зокрема, дослідження показало, що вживання 150 грамів або більше обробленого м’яса на тиждень підвищує ризик серцево-судинних захворювань на 46% і ризик передчасної смерті на 50% порівняно з вживанням без обробленого м’яса. Автори дослідження також відзначили, що оброблене м’ясо складається з будь-якого типу м’яса, яке "посолене, в’ялене або оброблене консервантами та/або харчовими добавками".
У той час як прибирання таких продуктів, як оброблене м’ясо, зі свого раціону (або їх обмеження) є чудовим способом залишатися здоровим, збереження здоров’я серця вимагає багатогранного підходу, який включає не лише здорову дієту, але й правильні фізичні вправи та спосіб життя.
Ви можете багато чого зробити, щоб зберегти своє серце сильним до кінця життя. По-перше, якщо ви курите, зробіть усе можливе, щоб кинути — це найпотужніший спосіб запобігти хворобам серця. По-друге, змініть своє харчування, включивши в нього більше фруктів, овочів і нежирного білка, а також набагато менше насичених жирів і оброблених продуктів (перегляньте середземноморську дієту або дієту DASH). По-третє, поговоріть зі своїм лікарем про те, чи не завелика ваша вага, оскільки надмірна може збільшити ризик серцевих проблем. Окрім цих основ, ось способи покращити здоров’я свого серця вже сьогодні.
Знайте свої аналізи
Чотири вимірювання особливо важливі для здоров’я серцево-судинної системи. Розуміння їх важливості є таким же вагомим, як і знання здорового діапазону для кожного з них. Це тому, що ви можете покращити кожен фактор, змінивши спосіб життя та, можливо, приймаючи ліки.
Холестерин: коли у вас занадто багато "поганого" типу холестерину (ЛПНЩ), у кровоносних судинах можуть накопичуватися жирові відкладення, що з часом ускладнює кровотік; відкладення також можуть відірватися і спричинити інсульт або інфаркт. Ідеальний діапазон для здорових людей без атеросклерозу: Загальний холестерин: менше 200; LDL: менше 100; HDL: 60 або вище; тригліцериди: менше 150.
Ліпопротеїн (A): високий рівень ліпопротеїну (a) або Lp (a) у вашій крові є незалежним фактором ризику серцевих захворювань. Ідеальний діапазон: менше 30 мг/дл (або <75 нмоль/л)
Рівень цукру в крові натще: високий рівень цукру (наприклад, при діабеті) може з часом пошкодити кровоносні судини серця, що підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Це також підвищує ймовірність того, що у вас виникнуть проблеми як з холестерином, так і з артеріальним тиском — потрійний удар ризику. Ідеальний діапазон: 100 мг/дл. Якщо у вас діабет, прагніть до рівня A1C менше 7%.
Кров’яний тиск: якщо сила, з якою кров тече через кровоносні судини, постійно висока, це може зрештою пошкодити ці судини та призвести до ряду серйозних серцево-судинних проблем. Ідеальний діапазон: менше 120/80 мм рт.
Спіть міцно
Здоров’я вашого серця дивовижною мірою залежить від звичок до сну. Дослідження показують, що поганий сон може сприяти ожирінню, високому кров’яному тиску та діабету — основним факторам ризику серцевих захворювань. Ідеальна кількість для дорослих — сім-дев'ять годин на ніч.
Розумно також лягати раніше. Велике дослідження людей віком від 43 до 74 років показало, що ті, хто заснув між 22 год. та 23 год. мали найнижчий ризик серцевих захворювань. Люди, які лягли спати між 23:00. і о 00:00 годині їхній ризик зріс на 12%, а ті, хто лягли після півночі, мали на 25% більший ризик.
Старайтесь уникати стресів
Стрес пов’язаний із підвищеним ризиком діабету та високого кров’яного тиску та сприяє запаленню; все це може призвести до більш високого ризику серцево-судинних захворювань. Тим не менш, деякий стрес неминучий, тому також важливо приборкати реакцію свого тіла. Вивчення перших ознак стресу може допомогти вам позбавитися від нього: можливо, ви стискаєте зуби або повільніше вдихаєте; коли ви помітите, що це відбувається, запитайте себе, чому напружені в цей момент, і спробуйте розслабитися і дихати повільно й глибоко.
Зверніть увагу на історію свого здоров’я та етап життя
Аутоімунні захворювання, такі як вовчак і ревматоїдний артрит, променева терапія раку молочної залози та депресія, підвищують ризик серцевих захворювань. Менопауза також підвищує ризик, оскільки вироблення естрогену (захисника серця) знижується.
Ви можете бути здивовані, виявивши, що ускладнення вагітності — навіть якщо вони у вас були десятиліття тому — також підвищують шанси на розвиток проблем із серцем у подальшому житті. До них належать гіпертонія або діабет під час вагітності, прееклампсія, еклампсія, передчасні пологи.
Більше рухайтеся
Фізичні вправи є потужними ліками для вашого серця: вони знижують артеріальний тиск, підвищують рівень хорошого холестерину (ЛПВЩ), уповільнюють серцебиття з часом і роблять багато інших корисних речей. Рекомендації вимагають від 150 до 300 хвилин помірно інтенсивних вправ (біг, їзда на велосипеді, спортивна ходьба) на тиждень. Якщо ви ведете сидячий спосіб життя, почніть з малого. Будь-який рух краще, ніж відсутність вправ.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад