Скільки треба випити алкоголю, щоб пошкодився мозок

Нове дослідження виявило, що надмірне споживання алкоголю може завдати значної шкоди мозку та підвищити ризик розвитку багатьох неврологічних захворювань.
Вчені встановили, що регулярне вживання семи й більше порцій алкоголю на тиждень значно підвищує ризик пошкоджень мозку, які впливають на пам’ять і здатність мислити. Одна порція у дослідженні дорівнювала 14 грамам етанолу — це приблизно 350 мл пива, 150 мл вина або 45 мл міцних спиртних напоїв, повідомляє Neurology.
{reklama}
Вплив вживання алкоголю
Аналіз даних 1781 учасника показав, що люди, які зловживають алкоголем, у 2,33 раза частіше стикаються з гіаліновим артеріолосклерозом (звуженням судин мозку), ніж ті, хто не вживає алкоголь. Навіть у колишніх алкоголіків ризик залишається підвищеним на 89%.
Результати дослідження також показали, що у 50% людей, які раніше вживали алкоголь, виявлено пошкодження мозку, тоді як серед тих, хто не п’є, цей показник становить 40%. У людей, які зловживають алкоголем, на 41% частіше спостерігаються білкові відкладення, пов’язані з хворобою Альцгеймера. Крім того, тривалість їхнього життя, як правило, скорочується на 13 років.
Алкоголь і мозок
Цікаво, що навіть помірне вживання алкоголю (до семи порцій на тиждень) підвищує ризик пошкодження мозку на 60%. Однак воно не має такого вираженого впливу на когнітивні функції, як у випадку колишніх алкоголіків. У останніх, окрім судинних змін, спостерігалися гірші результати тестів на пам’ять і нижче співвідношення маси мозку до маси тіла.
— Це дослідження змушує замислитися: навіть помірне споживання алкоголю може бути небезпечним, — зазначив доктор Альберто Хусто, який очолював дослідження.
Гіаліновий артеріолосклероз можна порівняти з "корозією" судин: через потовщення стінок артерій до нейронів надходить недостатньо крові. Білкові відкладення у вигляді тау-клубків порушують роботу клітин, що характерно для хвороби Альцгеймера.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад