DataLife Engine > новини / Їжа / Здоров'я > Кому категорично не можна їсти банани: перелік, який здивує

Кому категорично не можна їсти банани: перелік, який здивує

Кому категорично не можна їсти банани: перелік, який здивує


Банани – це надзвичайно корисний фрукт для нашого здоров’я, бо містять вітаміни групи B, вітамін С, кальцій, залізо, фосфор, калій і фтор. Однак є категорії людей, яким категорично не можна їх їсти, щоб не спричинити розвиток деяких захворювань або загострення вже наявних проблем зі здоров’ям.

Про це пише ТСН.

{reklama}

Користь бананів – в особливому складі. Адже тут можна знайти і калій, і магній, а також антиоксиданти. Вважається, що вони допомагають поліпшити травлення, зміцнити серцево-судинну систему, втратити зайву вагу. Банани – джерело вітамінів: група В, А, D, С і Е.

А ось досить цікаві факти про банани: виявляється щоденне вживання цих фруктів значно знижує ризик виникнення астми та раку. Банани вживають від кашлю. А ще вони дуже поживні, а тому чудово підходять як перекус.

Але споживання бананів має свої протипоказання і в деяких випадках може завдати людському організму серйозної шкоди.

Кому не можна їсти банани

Останні наукові дослідження показали, що ці екзотичні фрукти згущують кров. Також банани протипоказані в деяких інших випадках:

захворювання нирок – банани сильно впливають на роботу нирок, а тому їх вживання варто обмежити;
у разі серцевих недугів, зокрема ішемічної хвороби серця – цей фрукт позитивно впливає на роботу серця лише здорової людини;
за тромбофлебіту – фрукт виводить з організму рідину, що може стати причиною закупорки судин;
людям, які страждають на хвороби жовчного міхура і печінки – речовини в складі бананів уповільнюють відтік жовчі;
у разі ожиріння – це дуже калорійний продукт;
при цукровому діабеті, оскільки цей фрукт містить чималу кількість вуглеводів.

Чи можна їсти банани у разі проблем зі шлунково-кишковим трактом

Цей фрукт може спровокувати скупчення в шлунково-кишковому тракті газів, що призводить до його довгого перетравлювання. Якщо у вас підвищення чутливість шлунку або є інші проблеми, вживання бананів варто обмежити. Також рекомендується порадитися з сімейним лікарем, чи доцільно додавати їх у свій раціон.

Багатьох цікавить, чи можна їсти банани при гастриті. Тут все залежить від виду захворювання. Якщо це хронічний гастрит і вам потрібно дотримуватися дієти, варто додати фрукт в свій щоденний раціон. Користь бананів тут зрозуміла: вони мають антисептичну та обволікаючу дії, сприяють відновленню стінок шлунка, а також допомагають зменшити дратівливість. Такий стан доволі часто виникає у хворих, які дотримуються певних дієт.

А ось банани у разі гострого гастриту протипоказані без попередньої консультації у гастроентеролога. За гострої форми у хворих виникають сильні больові відчуття, діарея, блювання, запаморочення. Тому за такого стану рекомендується низькокалорійна дієта кілька днів. Водночас банани до неї в жодному разі не входять.

Чи можна їсти банани у разі діареї

В перші години проносу варто утримуватися від вживання будь-якої їжі, а коли симптоми поліпшаться можна їсти невеликими порціями. І тут у багатьох виникає запитання: чи можна їсти банани у разі діареї? Так! Тому що вони є одним з небагатьох фруктів, в складі яких багато калію. Саме цей мікроелемент швидко вимивається з організму під час проносу, що загрожує аритмією, зневодненням та іншими проблемами.

Чи можна їсти банани під час вагітності

Банани – джерело вітамінів та мікроелементів, які потрібні для здоров’я майбутньої мами та її малюка. Зокрема:

B6 – ще в зародку бере участь у формуванні кровоносної системи, знімає симптоми токсикозу;
B9 – дуже важливий на ранніх термінах вагітності, адже відповідає за процеси формування нервової системи;
С – стимулює імунітет, захищає від вірусів та патогенних бактерій, знижує у вагітних прояви варикозу;
калій – допомагає нормалізувати тиск, знизити судоми, підтримати нормальну роботу серця;
магній – дефіцит цього мікроелементу може призвести до викидня.

Проте, варто пам’ятати про деякі правила вживання бананів під час вагітності. Наприклад, щодня рекомендується їсти не більше 2-3 штук, а також не вживати їх до основного приймання їжі, бо вони можуть спровокувати діарею та метеоризм.

Чи можна їсти банани у разі цукрового діабету

Лікарі рекомендують уникати вживати банани в великій кількості, оскільки цей фрукт містить чималу кількість вуглеводів. Саме вони є небажаними для організму у разі діабету. Проте і повністю виключати їх з раціону не варто. Адже вони багаті і на корисні мікроелементи та речовини. Якщо ви хочете їсти банани у разі цукрового діабету, варто пам’ятати важливе правило: вживати можна лише помірну їх кількість. І не забувати, що в одному середньому банані – 30 г вуглеводів.

Чи можна їсти банани у разі отруєння

На першому етапі після отруєння лікарі рекомендують повністю відмовитися від вживання будь-якої їжі. Дозволяється пити лише воду. Але коли людина почувається краще, банан не лише можна, але й варто додати в свій раціон. Цей екзотичний фрукт легко засвоюється, а також допомагає поповнити запаси втрачених після отруєння вітамінів та мікроелементів.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад