Розсада почне густо рости з перших днів: додайте це в ґрунт

Добре розвинена коренева система – це запорука вирощування сильної та здорової розсади. Коріння забезпечує рослинам стійкість та гарний ріст, тож потрібно подбати про те, аби з ґрунту розсада отримала всі важливі поживні речовини.
Чимало городників з року в рік зіштовхуються з однією проблемою: розсада виростає слабкою, і корінці недостатньо розвинені, тож погано вбирають вологу та решту поживних речовин, повідомляє 24 Канал.
{reklama}
Як виростити розсаду?
Для того, аби розсада згодом порадувала вас своїм швидким ростом та міцністю, потрібно від самого початку звернути увагу на кілька важливих елементів. І один з ключових для добре розвинених коренів – це вдало підібрана тара.
Якщо вона буде неглибока та надто маленька, у коріння просто не буде місця для нормального розвитку. Тоді воно швидко досягне дна та почне закручуватися, або ж взагалі залишиться коротким. І все це негативно впливає на здатність рослин вбирати поживні речовини та воду.
Також росту рослини сприятиме додавання розпушувачів у ґрунт. Вони ускладнять корінню прямий ріст та покращать аерацію субстрату – це важливо для того, аби в прикореневій зоні підтримувалося здорове середовище. Ось кілька найбільш ефективних розпушувачів:
Вермикуліт – мінеральний матеріал, що утримує вологу та сприяє збереженню поживних речовин в ґрунті.
Перліт – природний матеріал, що робить ґрунт більш пухким та легким.
Цеоліт – пористий матеріал, який покращує структуру ґрунту та робить його менш щільним.
Та якщо ви не хочете купувати спеціальні засоби, ви можете виготовити один вдома самостійно – і він діятиме не гірше. Все, що потрібно – це назбирати вдосталь яєчної шкаралупи, подрібнити її та додати до ґрунту. Вона діятиме як розпушувач, а до того ж і збагатить ґрунт кальцієм, що сприятиме зміцненню тканин рослини.
А якщо ви купуєте магазинний ґрунт, в нього також можна внести кілька добавок, що суттєво покращать його склад.
Біогумус
Це – продукт перероблення органічних речовин дощовими хробаками, і найкраще він підходить для того, аби збагатити магазинний ґрунт корисними речовинами та покращити його родючість.
Пісок
Перед додаванням піску до ґрунту його потрібно обов'язково промити. Із землею його змішують у співвідношення 1 до 9 – саме так ви отримаєте пухкий ґрунт, в якому не буде застоюватися зайва волога. Також засіб чудово працює, якщо потрібно зменшити кислотність ґрунту.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад