DataLife Engine > новини / Здоров'я > Названо затяжну інфекцію, яка може постійно повертатись та турбувати людину

Названо затяжну інфекцію, яка може постійно повертатись та турбувати людину


Інфекція сечовивідних шляхів часто набувають хронічного характеру та турбують людей знову і знову. Щоб уникнути цього, варто знати чому так стається та які симптоми сигналізують про це.

Про це повідомляє британський лікар Асіф Ахмед.

{reklama}

Що відомо про інфекцію

Інфекція сечовивідних шляхів (ІСШ) - це наявність мікроорганізмів у сечових шляхах вище сфінктера сечового міхура, які в нормальних умовах стерильні. Це часта причина циститів, уретритів та інших запальних урологічних захворювань у жінок та чоловіків.

Доктор Ахмед розповів, коли бактерії потрапляють у стінку сечового міхура, то їх важко виявити.

Він пояснив, що проблему часто можна виявити лише після того, як клітини стінки сечового міхура відшаровуються, посилаючи всі приховані бактерії назад у сечу. Так бактерії залишаються в організмі довго непоміченими.

Оскільки аналізи сечі не завжди виявляють інфекцію, а симптоми можуть бути схожі на симптоми інших станів, тому важливо точно знати, на що слід звернути увагу. Симптоми ІСШ можуть включати:

біль або відчуття печіння при сечовипусканні
потреба в сечовипусканні частіше, ніж зазвичай, особливо вночі
необхідність сечовипускання раптово, ніж зазвичай
сеча виглядає каламутною або має сліди крові
біль у нижній частині живота або у спині
висока температура або відчуття жару та тремтіння

Хронічні ІСШ можна лікувати антибіотиками, щоб запобігти постійним рецидивам, які можуть тривати тижнями або навіть місяцями залежно від тяжкості.

Тим часом є кілька простих речей, які можуть полегшити біль і дискомфорт під час періоду інфекції. До них відносяться прийом болезаспокійливих засобів, таких як парацетамол і вживання достатньої кількості рідини для регулярного сечовипускання.

Причини виникнення



Найчастіше причиною запалення сечових шляхів є бактеріальна інфекція, у 90% винуватець - Escherichia coli (кишкова паличка). Ця бактерія потрапляє в сечовивідні шляхи з травного тракту. Рідше викликати запальну реакцію можуть інші збудники бактеріальної інфекції - стафілококи, стрептококи, ентерококи.

Серед факторів ризику розвитку інфекції сечових шляхів виділяють такі:

недотримання правил гігієни
вагітність - високі показники прогестерону ведуть до зниження моторики (дискінезії) сечоводів та мисково-лоханкової системи. Плюс до цього, на сечоводі тисне матка, що росте. В результаті сеча застоюється, підвищується ризик розвитку бактеріальної інфекції
практика незахищених статевих контактів
інфекційний процес в організмі (запалення статевих органів, системні захворювання)
порушення обмінних процесів
шкідливі звички (алкоголізм)

Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад