DataLife Engine > новини / Новини Чернівців / гаряча тема > У ЧТУ розповіли, скільки "зайців" штрафують у тролейбусах та автобусах щодня

У ЧТУ розповіли, скільки "зайців" штрафують у тролейбусах та автобусах щодня



Контролери Чернівецького тролейбусного депо щодня складають 120-140 протоколів через несплату проїзду.

Про це molbuk.ua розповів начальник Чернівецького тролейбусного управління Петро Лисак.

{reklama}

Більшість штрафів за несплату проїзду пасажири сплачують.

"Штрафи - це як інструмент виявлення недоброчесних пасажирів. Я ніколи не думав, що їх така кількість — маємо 120-140 протоколів щодня. Більшість порушень оплати зараз фіксуємо в комунальних автобусах. Приблизно 30-40 людей сплачують штраф на місці. Для решти виписують постанови. Якщо ситуація суперечлива, намагаємося у ній розібратися. Наприклад, людина каже: "Я сплатив, а чому ваш прилад не бачить?". Тоді беремо дані картки, і упродовж десяти днів розглядаємо справу. За номером картки визначаємо, які оплати надійшли до ЧТУ, яка кількість зареєстрованих поїздок. І якщо справді оплата прийшла пізніше, такі постанови скасовуємо. Але таких випадків дуже мало. У 98% – це постанови, які йдуть на виконання", - каже Петро Лисак.

Наразі у службі контролю ЧТУ працює 28 людей. У ЧТУ переконують, що на контролерів рідко отримують скарги.

"Коли приймаємо на роботу контролерів, тестуємо, перевіряємо їх. Проводимо з ними роз’яснювальну роботу, щоб вони були лояльнішими до пільговиків. Є порядок виконання інструкції і рекомендації, як діяти в різних ситуаціях. Ми рідко отримуємо скарги на контролерів, їх більше бачимо в соцмережах", - зазначив Петро Лисак.

Контролери забезпечені бодікамерами, які вони обов'язково мають вмикати, коли заходять у тролейбус чи автобус, інакше він отримає догану.

"Якщо бодікамера ввімкнена, тоді є можливість перевірити будь-яку конфліктну ситуацію. А коли відео немає, контролер отримує догану.
Якщо говорити про неадекватних пасажирів, то в кожному транспортному засобі й у кожного контролера є кнопка тривожного виклику. Вони можуть нею скористатися. Маємо угоду з державною службою охорони поліції, яка бачить, звідки надходить сигнал тривоги, і прибуває за лічені хвилини", - пояснив Петро Лисак.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад