DataLife Engine > новини / Новини Чернівців / фоторепортаж > Деяким експонатам 150 років: що можна побачити в природничому музеї Чернівецького університету

Деяким експонатам 150 років: що можна побачити в природничому музеї Чернівецького університету


У природничому музеї Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича представлено 13 тисяч експонатів із усього світу.

На екскурсії там побувала кореспондентка molbuk.ua

{reklama}

Екскурсію нам провела Ірина Годзінська, кандидат географічних наук, провідний зберігач фондів природничого музею.



Ще 7 жовтня 1876 року при філософському факультеті Чернівецького університету було відкрито п’ять природознавчих інститутів, зокрема зоологічний та геологічний. Із них і розпочалося створення музейних колекцій ЧНУ.

Перша колекція була куплена у Відні, в міністерстві сільського господарства. З того часу почали поповнювати колекції з регіонів Австро-Угорської імперії. За румунський період колекції майже не поповнювалися.



Тут представлено 13 тисяч експонатів з усього світу.

Безперечно, одним із найпопулярніших експонатів є скелет найбільшої в світі тварини – синього кита.

Гігантський кістяк ледве вміщується в приміщенні.

Про нього нам розповіла провідний зберігач фондів зоологічного відділу музею Ірина Ткебучава.



Вона повідомила, що цього кита, вагою 100 тон і довжиною 27 метрів, було здобуто китобійною флотилією "Слава" у 1951 році біля берегів Антарктиди. В результаті вилову, до 1960-х років багато видів китів опинилися на межі зникнення, деякі популяції були знищені на 80-90%. Синього кита було занесено до Міжнародної Червоної книги, полювання заборонено.

Крім цього в експозиції представлені більше 3000 екземплярів сучасних видів тварин з різних куточків Землі.

Привертають увагу цікаві колекції яскравих метеликів, жуків, молюсків, риб, птахів, рептилій, ссавців та інших видів як місцевих, так і екзотичних.



До унікальних експонатів належить понад 18 тисяч, серед яких деякі зібрані ще 1872 року і мають історичну цінність.

Зокрема, окрім згаданого синього кита, можна побачити фрагменти кістяків пляшконоса і кашалота, експонати новозеландської гатерії, протея європейського, протоптера, великих морських черепах, сітчастого пітона, нільського крокодила, королівського пінгвіна, шоломоносного казуара.










Авторка: Марина Зарубайко

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад