Чернівецький режисер відзняв історію українського захисника, який пережив полон
Станіслав Пуздряк – режисер із Чернівців, який зняв документальний фільм "Захисник Маріуполя".
Кінострічка розповідає про морського піхотинця Романа Городенського, що втратив ногу, руку та зміг пережити російський полон, пише molbuk.ua
{reklama}
Вже 19 травня чоловік випускає короткометражний документальний фільм про захисника Маріуполя.
– Здебільшого веду комерційні зйомки, а кіно знімаю у вільний час. Три роки тому я переїхав у США, відтоді ще більше почав розвиватися у кіноіндустрії, – розповідає Станіслав Пуздряк. – Під час повномасштабного вторгнення росіян в Україну, я волонтерив, їздив та знімав українські заходи, мітинги у Нью-Йорку, Філадельфії, Вашингтоні. Знайомий розповів про організацію у США, яка допомагає українським пораненим військовим з лікуванням та встановленням протезів. Там лікувався Роман, який став головним героєм фільму…
Роман Городенський – морський піхотинець з Одеси.
– З першого знайомства з Романом, я зрозумів, що про цього чоловіка потрібно зняти фільм. Він дуже бадьорий, веселий та позитивний, навіть попри те, що пережив. Військовий довго вагався, чи варто знімати про нього фільм. Я не знаю, що змінило його думку, але Роман все ж погодився взяти участь у зйомках. Він хотів якнайбільше розповісти про морських піхотинців, на яких ми й зробили акцент у фільмі, про їхню участь у захисті Маріуполя. Роман не стільки про себе розповідав, як про своїх побратимів…, – каже Станіслав.
Фільм режисера триває майже 28 хвилин. За словами Станіслава Пуздряка, складно було знайти якісні кадри із самого Маріуполя.
– Найважче було під час монтажу підібрати якісні кадри з Маріуполя. Проте, тут нам пощастило. На одному заході у США я познайомився з Андрієм Бєдняковим, який мав авторські матеріали на ютуб-каналі про Маріуполь до 2022 року. Мені вони були потрібні, щоб показати світу, який вигляд мало місто до 24 лютого 2022 року. Також глибокий слід у пам’яті залишили історії від Романа, які я чув поза кадром. Я їх не всі висвітлював у фільмі, щоб не шокувати глядачів. Думаю, що багато українців вже і так чули ці страшні історії від своїх рідних, які зараз на фронті, – ділиться Станіслав.
– Основна ідея полягала в тому, щоби привернути якнайбільше іноземної аудиторії. Хотілося, щоб вони не просто знали про війну в Україні, а знали ще й про сталеве місто Маріуполь. 19 травня фільм буде доступний на ютубі. Якщо надалі буде ще можливість зняти історію про військового, то, звісно, візьму в цьому участь, – каже режисер Станіслав.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад