DataLife Engine > новини / Новини Чернівців / фоторепортаж > У чернівецькому художньому музеї відкрили виставку й слухали поезію

У чернівецькому художньому музеї відкрили виставку й слухали поезію


Минулого вівторка у чернівецькому художньому музеї відкрилася виставка відомого на Буковині й не тільки художника Анатолія Житарюка.

Про це повідомляє кореспондент molbuk.ua.

{reklama}

Він родом з Новоселиці, що на Кельменеччині. Свого часу закінчив Одеський педінститут, працював директором художньої школи у Кельменцях. Займається монументальним і станковим живописом, дизайном будинків та книжок Працює в графіці, зокрема, в пастелі.

Основні жанри – пейзаж, натюрморт, композиція, скульптура малих форм.



Пан Анатолій є учасником багатьох виставок різного рівня з 2000 року. Живописну манеру художника характеризує декоративність колірного вирішення, експресія, стилізація форм. Твори художника є у приватних колекціях багатьох країн Європи, а також у Національному музеї Тараса Шевченка у Києві.

Цього разу Анатолій Житарюк презентував прихильникам своєї твордчості майже 50 робіт, з яких особливо вирізняються “ Ой ви очі волошкові “, “ Адамове яблуко “, “ Благовіст “, “ Мольфар “, “ Місячна колиска”, “ Якось восени “, “ Думи мої, думи “, “ Ой не світи місяченьку “.



Однак це не була звичайна художня виставка. Справа в тому, що її відкриття поєднали з Днем поезії. Для присутніх читали вірші Ольги Кобилянської, Лесі Українки, Ліни Костенко, Тамари Севернюк, Миколи Бучка у виконанні актриси драмтеатру імені Ольги Кобилянської Діани Анепської, солістка бласної філармонії Лариса Белова виконала декілька пісень на слова відомих письменників.

- Мабуть, в Україні це вперше таке поєднання, коли можна милуватися творами художників й слухати поезію, - вважає Мирослав Лазарук, письменник,який продекламував декілька свої віршів з поетичної збірки “ Тилинка і литаври “. - Вважаю, що таке навовведення знайде схвалення серед відвідувачів художнього музею та мистців.







Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram




Повернутися назад