DataLife Engine > новини / Новини Чернівців / гаряча тема > «Збирали експонати майже десять років»: у Хотині відкрили світлицю «Бессарабський колорит»

«Збирали експонати майже десять років»: у Хотині відкрили світлицю «Бессарабський колорит»


Людмила Семенко – завідувачка бібліотеки для дітей, яка дуже любить старовинні речі. Жінка захоплюється бесарабським побутом, тому вже давно мріяла про відкриття саме такої виставки.

"У нас зібрані експонати саме бессарабські – Хотинської громади, це наші села. Крім різних речей побуту, маємо багато традиційного народного одягу. Це все колекція Юрія Марка, який зараз захищає Україну у лавах ЗСУ", – розповіла "МБ" Л. Семенко.

{reklama}

Юрій Марко займався хореографією, любив фольклор та збирав свою колекцію. Чоловік погодився віддати у світлицю всі 150 екземплярів народного одягу.

– У музеї є налавники, яким понад сто років. Буковина була у складі Австро-Угорщини, а Бессарабія – Молдови, Росії та Румунії, тому, звичайно, вплив цих культур позначився і на культурі краю. Налавники дуже схожі з буковинськими, це видно й у вишиванках. Буковинські сорочки схожі до гуцульських, у них там вишивка у вигляді ромбів, а у нас переважають квіти, – розповідає пані Людмила.

У планах – музей старовинних речей

Раніше пані Людмила облаштувала невеликий куток із старовинними речами. Коли ж об’єднали дитячу і публічну бібліотеку, виділили для експонатів кімнату.

– У дитячій бібліотеці у мене не було місця для такої виставки, тому я там зробила тільки невеликий куточок. Коли нас перевели вже у публічну бібліотеку, де більше приміщень, для світлиці виділили кімнату. Спершу ми взагалі планували створити музей, але поки що не вистачає експонатів. Багато що приносять читачі, тому, можливо, незабаром відкриємо й музей, – додає колекціонерка.

Трипільські візерунки на вишиванках







Жінка розповідає, що приблизно десять років тому на території Хотинської фортеці проводили розкопки, де знайшли глечик з часів ще трипільської культури. І цікаво те, що візерунки на ньому збігаються із візерунками на вишиванках, які й представлені на виставці.

– Ми живемо на землі, де процвітала ця культура. Я діткам показую візерунки на глечику і те, як на вишиванках збереглися ці символи й знаки. Скільки років минуло, а візерунок такий же, – ділиться Людмила.

Віднедавна у бібліотеці можна приходити й на фотосесії. Охочих одягають у старовинні речі на різний смак.

– На фотосесію можна записатися на сторінці бібліотеки. Ми одягаємо охочих так, як їм подобається. Є кожухи, сорочки. Вже було багато дівчат, які приходили пофотографуватися. Співпрацюємо з місцевими фотографами. Вони публікують оголошення у себе на сторінках у соціальних мережах, а ми у себе, – додає директорка бібліотеки Майя МАЗУР.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад