DataLife Engine > новини / Новини України / Війна з Росією > МОЗ дозволив другий "бустер" в Україні: скільки діє, хто може отримати і якою вакциною робити щеплення

МОЗ дозволив другий "бустер" в Україні: скільки діє, хто може отримати і якою вакциною робити щеплення


Міністерство охорони здоров'я України від 19 липня дозволило вводити другу бустерну дозу вакцини проти COVID-19.

Інтервал для щеплення має становити щонайменше чотири місяці після першої бустерної дози. У МОЗ для другої ревакцинації рекомендують використовувати мРНК-вакцину (Comirnaty/Pfizer).

{reklama}

Про це завідувача відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров'я МОЗ Олександра Заїки розповів в ефірі спільного телемарафону у п'ятницю, 29 липня.

"Інтервал між першим і другим "бустером" є рекомендований і становить не менше чотирьох місяців. Для другої ревакцинації ми також рекомендуємо використовувати мРНК-вакцину (тобто вакцину Comirnaty/Pfizer). Вона є доступною в Україні. Ми уже отримали в межах механізму Covax", - сказав він.

За його словами, "бустерні" сертифікати діють 9 місяців. Особам, які є вразливими до хвороб, МОЗ дозволило робити другу бустерну дозу раніше ніж за 4 місяці. Ті, хто не підпадають під протипоказання, не можуть раніше зробити другу ревакцинацію.

"Ми говоримо про необхідність базового курсу - це два щеплення. Потім ми говоримо про необхідність першого "бустеру" не раніше ніж через 6 місяців. І чотири місяці - це рекомендований інтервал між першим та другим "бустером", - додав Заїка.

Другу бустерну дозу вакцини проти коронавірусу можуть отримати:

- люди віком від 60 років;
- люди, які проживають в установах з догляду за людьми похилого віку;
- люди з інвалідністю;
- люди з імуносупресією;

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад