DataLife Engine > новини > Болять груди перед місячними: як із цим боротися і чому варто звертатися до лікаря*

Болять груди перед місячними: як із цим боротися і чому варто звертатися до лікаря*

* На правах реклами

Як відомо, жіночий організм — досить складний та цікавий механізм. Так, протягом одного менструального циклу, який в середньому триває 28-35 днів, тіло та органи дівчат зазнають багатьох метаморфоз. Особливо рухомим та непостійним є гормональний фон, від якого напряму залежить психоемоційний та фізичний стани. Нерідко перепади настрою в період овуляції, ПМС та під час критичних днів, окрім перепаду настрою, супроводжуються неприємними больовими відчуттями — у попереку чи животі, сильною мігренню чи загальною слабкістю. Та, за статистикою, найбільш поширеною проблемою більшості жінок є мастодинія. У цій статті ми постараємося коротко описати, чому болять груди під час місячних і не тільки та як із цим боротися. А сам гіпофіз захворювань молочних залоз та особливості їхнього лікування описано докладніше на сайті Mastodynon.



Чому виникає біль в молочних залозах


Дискомфорт у грудях, набряк та гіперчутливість, іноді свербіж чи поколювання — ці та інші симптом відчуває кожна третя жінка перед критичними днями. Лікарі такий стан називають мастодинією і пояснюють його появу різкими стрибками прогестерону, пролактину та естрогенів, а в молодому віці — дисбалансом цих гормонів. Як правило, мастодинія виникає під час ПМС та зникає на 3-5 день місячних. Її вважають нормою, якщо біль не є надто різким і він не заважає жінці виконувати звичну роботу та не сковує її рухів. Коли ж больові відчуття сильні, груди гіперчутливі до дотиків, а знеболювальні препарати не допомагають, необхідно терміново звертатися до лікарів, аби уникнути серйозних проблем. Бо інколи причиною мастодинії є ряд інших захворювань.

Дуже часто мастодинія є симптомами:

  • Вагітності

  • Збоїв роботи ендокринної системи

  • Фіброзно-кістозної мастопатії

  • Новоутворень репродуктивної системи чи молочних залоз

  • Хронічного стресу

  • Клімаксу

  • Передозування / тривалого застосування гормональних препаратів чи оральних контрацептивів

Крім того, молочні залози можуть боліти через:

  1. Тісну або замалу білизну

  2. Серцеві захворювання

  3. Невротичні та психічні розлади

  4. Остеохондроз

  5. Забиття грудної клітки

  6. Різні травми

  7. Великий розмір грудей

  8. Операції з корекції форми й розміру грудей

  9. Хірургічні втручання на площині грудної клітини чи спини

  10. Запальні процеси.
Кваліфікована консультація мамолога необхідна також у випадку, якщо біль здебільшого локалізується тільки в конкретній точці однієї грудини та триває після місячних. Про відхилення від норми свідчать і виділення з сосків та зміна їхнього кольору, ущільнення чи потріскування шкіри. Нехтувати такими сигналами ні в якому разі не можна.



Як боротися із болем грудей під час місячних


Якщо причиною дискомфорту в грудях є ПМС, то боротися із болем можна і без допомоги лікаря. Кожна жінка уже вивчила свій організм і знає, які препарати приймати і як краще їй поводитися під час критичних днів. Загалом для того, щоб позбавити себе неприємних відчуттів потрібно не так і багато — здоровий сон, правильне харчування, хороша фізична активність та нормалізація психоемоційного стану.

Якщо ж біль у грудях буде посилюватися можна прийняти знеболювальні препарати чи інші ліки, виписані вашим мамологом. Лікарі не рекомендують приймати гормональні препарати, що викликають залежність, а радять надавати перевагу негормональним рослинним препаратам, наприклад "Мастодинону". Через свою трав’яну основу він є безпечними та не вимагає відпущення за рецептом. Крім того, рослинні засоби не викликають звикання та м’яко впливають на організм. Разом із потрібними для лікування активними речовинами він отримуватиме й інші корисні компоненти. А щоб "Мастодинон" дав бажаний результат, рекомендовано пройти курсове лікування, тривалість якого краще погодити із лікарем.



Повернутися назад