DataLife Engine > новини / Новини Чернівців / економіка, бізнес > Курс євро вперше за 20 років зрівнявся з доларом: про причини розповіли експерти з Чернівців

Курс євро вперше за 20 років зрівнявся з доларом: про причини розповіли експерти з Чернівців


Курс євро впав до мінімуму за останні 20 років і зрівнявся з доларом.

У Чернівцях, у вівторок 12 липня курс валют в обмінниках у центрі міста становив 36,40 гривень за один долар (купівля), 37,80 гривень за один долар (продаж).

{reklama}

Курс євро також 36,40 гривень за один євро (купівля) та 37,80 гривень за один євро (продаж).

Чому долар та євро зрівнялися, розповіли чернівецькі фінансові експерти в коментарі кореспондентці molbuk.ua.

Ярослав Кирпушко, директор Буковинського центру реконструкції і розвитку пояснює, що така ситуація суттєво не вплине на українців.

- Останні 20 років такого співвідношення не було. А зараз це пов’язано із однією простою причиною – з економічною фінансовою кризою, яка є в країнах Євросоюзу. В першу чергу, ця криза пов’язана з енергоносіями: постачання нафти, газу, запровадження санкцій проти Росії. Це перша і головна причина. Але не українців це не вплине. Це така тенденція на світовому ринку. Більшість українців тримає заощадження в доларах. Зміну курсу відчують ті, хто має заощадження в євро. Вплине це і на ціни на європейські товари, вони будуть нижчими, - каже експерт.

Доцент кафедри економічної теорії менеджменту та адміністрації ЧНУ Богдан Сторощук, також пояснює причини зрівняння долара та євро.

- Справа в тому, що американська економіка більш схильна до ринкових методів, до домінування свободи і ролі підприємницької ініціативи. Європейська економіка традиційно схильна до більш соціальних підходів. І під час карантину тривалий час вони використовували методи монетарної підтримки економіки. Тобто, грубо кажучи, друкували гроші. Але в США це робили обережно, а в Європі більш інтенсивно. І внаслідок цього, така ситуація спричинила послаблення курсу євро і посилення курсу долара. Подальші прогнози – зростання курсу долара, як основної світової резервної валюти, збільшення інвестицій в доларах, збільшення інвестицій в американські банки, зростання попиту на американські цінні папери, - каже Богдан Сторощук.

Він також додає, що українці в силу різних причин заощаджують переважно в доларах. Тому в цьому плані, так би мовити, не програли.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад