"Ва-банк": експерт пояснив, що означає перехід на виплати за російський газ в рублях
Сьогодні військовий злочинець і президент РФ Володимир Путін наказав приймати виплату за російський газ від "недружніх країн" в рублях.
Навіщо було прийнято таке рішення, розповів експерт Вадим Денисенко.
{reklama}
За його словами, цей крок, на жаль, піде на користь РФ. Завдяки переходу на рублі Росія зможе отримати євро, які так необхідні їй в поточній ситуації.
Для початку Денисенко пояснив, що взагалі сталося: "Росіяни скопіювали рішення саудитів, які вирішили частину своїх газових контрактів перевести з долара в юані. Путін запропонував ЄС весь газ купувати в рублях. Тепер європейці мають продавати таке потрібне в нинішніх умовах росіянам євро і купувати за нього рублі. І це буде робитися через російські банки. Обсяги наступного року, щонайменше 400 млрд євро, виходячи з нинішніх цін на газ. Відмовитися від російського газу ЄС в 2022-23 рр. просто не може".
При цьому Вадим Денисенко вважає, що в теорії, через 3-4 роки, Європа здатна стати менш залежною від енергетичного сектора РФ.
Влада Кремля бачить таку перспективу і вирішила піти ва-банк. На їхню думку, потрібно перемогти на політичному та економічному фронті зараз. А далі — розбираємося по ситуації.
"Логіка росіян проста — є дві країни, які можуть посунути РФ на цьому ринку — Саудівська Аравія та Іран. На саудівському фронті США поки програють. Іранська угода блокується Ізраїлем за підтримки Німеччини. В цій грі Путін вважає, що треба виграти час. А потім Україна вийде з політичної моди. А він переграє всіх, бо в нього є енергоресурси.", — продовжив Вадим Денисенко.
На думку експерта, Путін не тільки зміцнив рубль, але і скорегував падіння ВВП РФ. Єдиний істотний удар, який по ньому може завдати Захід — це нафтове ембарго. Боротьба за його прийняття — основний фронт Москви і Вашингтона.
Якщо Байден продавить заборону, то економіку Росії чекає різке падіння. В іншому випадку у Путіна з'явиться запас економічної стабільності, а вплив президента США в світі значно ослабне.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад