DataLife Engine > новини / Новини Чернівців > Популярне озеро на Буковині залишилося без лебедів: чи повернуться птахи в Чорторию

Популярне озеро на Буковині залишилося без лебедів: чи повернуться птахи в Чорторию


Навіть якщо у Чорторийських озерах знову з’явиться вода, немає гарантії, що туди відразу повернуться лебеді.

Про це у коментарі molbuk.ua розповів фахіввець із орнітології та охорони природи, кандидат біологічних наук Ігор Скільський.

{reklama}

За словами Ігоря Скільського, лебедю для зимівлі потрібні дві умови.

"Перша умова – це відкрита вода, яка не замерзатиме. Друга – у товщі води мають бути водорості, пожива, яку лебідь шукає на дні, опускаючи у воду свою довгу шию. На добу 12-кілограмовій птахі потрібно до 3 кілограмів водоростей. Це необхідна для них їжа. Плюс у водоростях заплутуються дрібні молюски, черепашки цих молюсків слугують для лебедів мінеральним кормом", - пояснює орнітолог.

Так, люди підгодовують птахів, але це вже як додаткова допомога. Має бути обов’язково природна їжа.

"Проте навіть якщо дно зараз поглиблять і воно наповниться водою, навряд чи там відразу з’являться водорості. Тож вони будуть пробувати зимувати, але яка буде їхня кількість – важко передбачити", - розмірковує Ігор Скільський.

Він додає, що лебідь – це агресивно-територіальний вид водоплавного птаха. У гніздовий період пара займає водойму, проганяє звідти інших птахів, особливо таких же лебедів-шипунів.

"Тобто якщо ставок невеликий – гніздиться тільки одна пара. До прикладу, на озері Джулин на Хотинщині, яке має 53 гектари, гніздяться лише 2-3 пари. Проте до зими ця агресивність зникає. Лебеді об’єднуються в зграї. Адже зимівля – не дуже сприятливий період для усамітнення, разом легше оборонятися від ворогів", - пояснює Ігор Скільський.

Зауважує, що лебедів можна "пригощати" різними зерновими відходами, такими як пшениця, овес, ячмінь, кукурудза.

"Їм не можна ні хліба, ні котлет, ні борщу", - жартує орнітолог.

Нагадаємо, Чорторийські озера цьогоріч без лебедів. Це пов’язано з тим, що в озерах немає води. Зараз проводять роботи з поглиблення дна. Після цього, сподіваються, лебеді повернуться.

Птахи облюбували озера Чорторийського заказника ще з 1987 року через теплі підземні течії, завдяки яким водойми не замерзали навіть у люті морози. Тож щороку прилітали сюди на зимівлю сотнями. Приваблюючи, своєю чергою, чимало туристів.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад