DataLife Engine > новини > Свято Андрія Первозванного: історія торжества, заборони і традиції

Свято Андрія Первозванного: історія торжества, заборони і традиції


Щороку православні віруючі відзначають церковне свято - день Андрія Первозванного. Дата незмінна - 13 грудня. У 2021 році подія випадає на понеділок.

Про це пише Уніан.

{reklama}

День Андрія Первозванного - історія свята

Андрій був першим апостолом, якого закликав Христос. Саме тому його назвали Первозванним. Він, як і брат його Петро, були рибалками і жили в місті Капернаумі. Спочатку були учнями Іоанна Предтечі, але після появи Месії стали слідувати за ним.

Детально про історію життя і діяння святого ми розповідали в матеріалі, який описував церковне свято 13 грудня і прикмети цієї дати.

Коли шанують Андрія Первозванного і як - традиції дня

Православні віруючі в цей день йдуть до церкви на службу, моляться святому про благополуччя і ставлять свічки за здоров'я рідних. Також вони продовжують дотримуватися Різдвяного посту, тому не вживають їжу тваринного походження.

Андрія Первозванного - це не тільки християнське, а й народне свято. З давніх - давен воно вважалося чоловічим, тому слов'яни 13 грудня збиралися разом і влаштовували гуляння. Дівчата в цю дату ворожили на долю і нареченого, щоб дізнатися, як складеться їх особисте життя. Також було прийнято палити багаття і співати пісні - вважалося, що такий ритуал допоможе відігнати нечисть

Що не можна робити на Андрія Первозванного

Крім традицій, ця дата оповита безліччю заборон. Не порушуйте їх, якщо не хочете вчинити тяжкий гріх. Сьогодні заборонено:

- займатися рукоділлям, шити і в'язати;

- сваритися, кричати і затівати конфлікти;

- фізично важко працювати;

- пити алкоголь на гуляннях;

- проводити магічні ритуали.

Ворожіння - це теж магічний ритуал, церква категорично проти подібних дій. Тому в ніч з 12 на 13 число можна питати про майбутнє лише тим людям, які не вважають себе віруючими.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад