DataLife Engine > новини / Новини Чернівців > Музей в Чернівцях перевірили на доступність для маломобільних людей

Музей в Чернівцях перевірили на доступність для маломобільних людей


Сьогодні ГО "Чернівецьке об’єднання "Захист" провела аудит доступності Чернівецького обласного художнього музею для маломобільних груп населення.

За словами голови ГО "Чернівецьке об’єднання "Захист" Богдана Бойка аудит музеїв в Чернівцях проводиться вперше, пише molbuk.ua.

{reklama}

"Наша громадська організація працює вже 10 років в напрямку захисту прав людей з інвалідністю та побудови інклюзивного суспільства. Ми постійно проводимо заходи з метой збільшенні кількості доступних та інклюзивних місць. Сьогодні ми проводимо тренінг для молодих людей, які в подальшому проводитимуть такі аудити. Люди з інвалідністю також цікавляться різними культурними продуктами, тож музеї, кінотеатри мають бути доступними для таких людей", - розповідає Богдан Бойко.

Музей перевірили на доступність за такими критеріями:

- наявність місця для паркування;
- шлях до будівлі, понижені бордюри;
- вхід до будівлі, висота та ширина сходів, наявність пандусу та поручнів, маркування першої та останньої сходинок;
- ширина дверей, складність їх відкривання;
- наявність освітлення біля дверей;
- кількість та висота сходів до залу з експонатами;
- наявність аудіогіду, послуги супроводу;
- доступність вбиральні;
- ширина проходів між залами та висота порогів;

"Музей, на жаль, є недоступним для людей з порушенням опорно-рухового апарату, адже всі експонати і зали знаходяться на другому поверсі до якого ведуть сходи. Вони не продубльовані ліфтом або будь-якими підйомними елементами. Також ми дізналися, що в музей немає пристосувань для осіб, які мають порушення зору - аудіодублювання та пояснення експонатів, аудіогіду. Звичайно, що деякі речі по доступності важко зробити, але деякі можна, було би бажання", - пояснює Богдан Бойко.

Водночас, директорка музею Інна Кіцул зазначає, що змінити будівлю музею вони не можуть, так як це пам'ятка архутектури.

"Це національна пам'ятка архутектури, законом заборонені будь-які архітектурні зміни. Тож зробити пандус, підйомнимники чи інші пристосування ми не можемо. Якщо б нам це дозводили, дали вказівку і кошти, ми б це зробили. Ми не винні, що музейні експонати починаються з другого поверху, адже перший поверх нам міська рада не дала", - наголошує Інна Кіцул.

Результати цього аудиту та рекомендації будуть надані керівникам музею та Чернівецькій ОДА.









Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад