DataLife Engine > новини / Новини України / Коронавірус на Буковині > Інфекціоніст назвав суттєву перевагу не надто популярної в Україні вакцини

Інфекціоніст назвав суттєву перевагу не надто популярної в Україні вакцини


Перевага вакцини CoronaVac, яка є менш популярною серед українців, полягає в тому, що вона виготовлена традиційним способом, випробуваним протягом десятиліть. Всі інші препарати від коронавірусу зроблені на основі інноваційних технологій.

Але всі без винятку вакцини від COVID-19 однаково ефективно рятують від тяжкого перебігу захворювання та смерті. Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів доктор медичних наук, професор, завкафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.Богомольця Сергій Крамарев.

{reklama}

"Вакцина CoronaVac виготовлена за допомогою традиційного способу виробництва, який виправдав себе протягом десятків років. Всі інші вакцини інноваційні. Але сьогодні ніхто не зможе сказати, що краще", – наголосив він.

Медик повідомив, що зазвичай на виробництво, перевірку ефективності і безпеки будь-якої вакцини потрібно 3-4 роки. "А тут за пів року створили вакцини. Звичайно, вам ніхто нічого не скаже. Це буде видно тільки через кілька років", – зауважив він.

Крамарев запевнив, що всі оцінки тієї чи іншої вакцини з погляду їхньої ефективності або безпеки є суб'єктивними, оскільки не ґрунтуються на наукових дослідженнях.

"Думки суб'єктивні. Звичайно, певне підґрунтя є, але в принципі ніхто нічого конкретно не скаже. Просто тому що не знає", – уточнив він.

Лікар пояснив, що слід розрізняти ефективність вакцини в запобіганні захворюванню як такому і ефективність у запобіганні важкому перебігу і смерті.

"За показниками ефективності запобігання захворювання вилка досить велика, від 60% до 95%. Але що стосується запобігання важким і смертельним формам, вони всі наближаються до 90-93%. Тому не має ніякого значення, яку вакцину вибрати", – заявив медик.

"Вакцини різні за своїм складом, різні за технологією виробництва, але результат у них один і той самий: вироблення імунітету проти коронавірусу", – підсумував він.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад