Юрист розповів, як отримати компенсацію за установку газового лічильника
Українці мають право відсуджувати в оператора газотранспортної мережі компенсацію за встановлений газовий лічильник власним коштом.
Про це розповів у коментарі UBR.ua юрист Олексій Гнатенко.
{reklama}
Іноді компанії відмовляються відшкодовувати вартість лічильника, який був встановлений власним коштом споживачів, посилаючись на відсутність відповідного порядку, встановленого Кабміном.
Проте, як каже експерт, покладання такого зобов’язання на самого споживача не є правомірним. В таких випадках юрист радить звертатися до суду.
Гнатенко процитував один цікавий випадок з судової практики. 10 січня Дніпровський апеляційний суд виніс постанову, у якій підтвердив, що саме компанія відповідальна за встановлення лічильників, зокрема фінансову складову цієї процедури.
У цьому ж рішенні суд підтвердив законність відшкодування в оператора компенсації.
"Ці рішення дають вагомі шанси споживачу природного газу добитися компенсації своїх витрат на встановлення лічильника в оператора ГТС. Зобов’язання з відшкодування витрат прямо закріплено у законодавстві, і не може бути невиконаним через відсутність закріпленої процедури", – зазначив Гнатенко.
Перед тим, як звертатися до суду, треба вже мати письмову відмову компанії у відшкодуванні компенсації.
Установка газових лічильників: що необхідно знати
Верховна Рада наприкінці 2017 року перенесла граничні терміни обладнання всіх споживачів індивідуальними лічильниками з 1 січня 2018 року на 1 січня 2021 року.
Навесні 2020 року в Міністерстві енергетики повідомили, що споживачі, які використовують газ тільки для приготування їжі, з січня 2021 року отримуватимуть блакитне паливо тільки за наявності приладу обліку, який має бути встановлений газорозподільною компанією або коштом бюджету.
У березні Верховна Рада прийняла закон, яким термін установки лічильників споживання природного газу продовжується на 2 роки, до 1 січня 2023 року.
Населення України, яке не встановило газові лічильники, і при цьому використовує газ виключно для приготування їжі, має обов'язково це зробити до 2023 року.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад