DataLife Engine > новини / Новини України > Не втрата нюху і смаку: симптоми COVID-19 у дітей, на які варто звернути увагу

Не втрата нюху і смаку: симптоми COVID-19 у дітей, на які варто звернути увагу

Не втрата нюху і смаку: симптоми COVID-19 у дітей, на які варто звернути увагу


Станом на початок 2021 року за весь час пандемії в Україні захворіло 62 333 дитини.

Про це повідомив міністра охорони здоров'я Максима Степанова, пише Українська правда.

{reklama}

"В листопаді цей показник становив 3,1% від загальної кількості тих, хто захворів. А от у грудні відсоток дітей, які захворіли на коронавірус, підскочив аж до 5,9 % від загальної кількості. Це тенденція, яка спостерігається у всьому світі. Тобто коронавірус почав частіше уражати дітей, вони стали частіше хворіти", – сказав Степанов.

За цей час в Україні померли шестеро дітей у віці до 9 років, ще 18 – в віці від 10 до 19 років.

Як і дорослі, діти можуть мати три найбільш поширених симптоми коронавірусу – високу температуру, постійний кашель та втрату смаку і нюху.

Основні рекомендації Міністерства охорони здоров'я та міжнародних медичних інституцій – якщо у ваших дітей є якийсь із цих симптомів, вам варто пройти тестування, а всім контактним особам залишатися вдома до негативних результатів тесту.

Однак, дослідження, яке проводилося додатком Covid Symptom Study, показує, що кашель, втрата смаку і нюху у дітей трапляються дуже рідко. Натомість частіше діти мають гарячку, і саме це майже у половини дітей фіксували як симптом.

Також найчастішим симптомом у дітей, які підхоплюють коронавірус, є втома.

Шлунково-кишкові симптоми, такі як діарея, блювота та спазми в животі, були поширені серед дітей з COVID-19. Із 68 дітей з позитивним результатом тесту на коронавірус, 21 (31%) мали розлад шлунку.

У багатьох дітей, якщо вони справді підхоплять вірус, навіть не буде ніяких симптомів. Також вірогідність легкого перебігу значно вища, ніж в дорослих.
Хоча випадки серйозного захворювання дітей стаються не часто, все ж не можна сказати, що вірус абсолютно безпечний для дітей.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram




Повернутися назад